• تهران- نیاوران
  • 09057153670 و 021-22750367

جراحی های زیبایی واژن عبارتند از :

تنگ کردن واژن:

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با  واژینوپلاستی برای تنگ کردن کانال داخلی واژن انجام میگیرد که متداولترین نوع از دسته جراحی زیبایی واژن میباشد.

تنگ کردن واژن با روش پرینورافی

در  تنگ کردن واژن با روش پرینورافی عضلات ورودی واژن تقویت و سفت میشوند. و اندازه باز شدن واژن را کمتر میکنند که موجب تماس بیشتر در حین رابطه جنسی میشود

برا حصول نتیجه بهتر از تنگ کردن واژن  میتوان هر دو این جراحی ها را همزمان انجام داد.

 

تنگ کردن واژن با نخ و تنگ کردن واژن با لیزر نیز انجام میشود که این  دو روش به ماندگاری واژینوپلاستی و پرینورافی نیست. ولی گاها بعلت بیماری ها و مشکلات جانبی و نیز افزایش سن ممکن است پزشک متخصص تنگ کردن واژن با جراحی را پیشنهاد نکند.

 

زیبایی واژن با تزریق ژل یا چربی به واژن:

به منظور جوانسازی و زیبایی واژن  انجام میگیرد تزریق چربی به لب های بیرونی واژن باعث رفع چین  و چروک، روشن شدن پوست

تزریق ژل نیز نتایج مشابه تزریق چربی را دارد. ژل را نیز میتوان با ماندگاری 1 سال یا ماندگاری بالای 5 سال استفاده کرد که ژل های از جنس سیلیکون با ماندگاری بالا مورد تایید وزارت بهداشت نمیباشد.

 

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی برای زیباسازی ظاهری واژن از جمله کوچک کردن لب های  درونی و بیرونی واژن انجام میشود.

 در ادامه به بررسی تنگ کردن واژن می پردازیم:

 

جراحی زیبایی واژن - تنگ گردن واژن

در واقع هر گونه عملی که به منظور زیبا سازی ناحیه تناسلی زنانه انجام میشود واژینوپلاستی اطلاق می شود ولی معمول ترین جراحی در حوزه جراحی زیبایی واژن جراحی تنگ کردن واژن است و بطور معمول برای تنگ کردن واژن از واژه واژینوپلاستی استفاده میشود.

تنگ کردن واژن مزایای بسیاری دارد که از مهمترین آنها به بهبود کیفیت روابط جنسی و همچنین کمک به کنترل ادرار در خانم ها اشاره کرد.

 

علت های اصلی شل شدن عضلات دیواره واژن چیست؟

از مهمترین دلایل شل شدن عضلات دیواره واژن و نیاز به جراحی تنگ کردن واژن میتوان به زایمان های طبیعی متعدد، افزایش سن، عدم تناسب آلت تناسلی شریک جنسی، وراثت و کاهش وزن شدید نام برد.

فواید تنگ کردن واژن در جراحی زیبایی واژن

در فرایند تنگ کردن واژن عضلات واژن با نزدیک کردن عضلات به هم سفت میشوند و پوست شل شده و اضافه را برمیداردند و ظاهری جوانتر به  واژن میدهند در نتیجه تنگ کردن واژن تماس طی رابطه جنسی بیشتر شده و لذت و کیفیت رابطه جنسی در فرد و  شریک جنسی به شدت افزایش میابد.

 

قبل از انجام تنگ کردن واژن چه اقداماتی را باید انجام دهیم

توجه داشته باشید قبل از جراحی هر گونه مشکل و بیماری در ناحیه تناسلی مانند زگیل تناسلی یا عفونت داشته باشید را حتما درمان کنید چون تنگ کردن واژن به عنوان جراحی زیبایی واژن باعث گسترش بیشتر مشکلات قبلی شما میگردد.

قبل از تنگ کردن واژن باید تست پاپ اسمیر باید انجام شود و همچنین یک آزمایش خون برای بررسی  انعقاد خون و میزان گلبول های قرمز و سفید ضروری است. در صورتی که سیگار میکشید حداقل  یک ماه و نیم قبل از جراحی و طی دوران نقاهت مصرف سیگار را کنار بگذارید تا سیستم ایمنی بدن تقویت گردد. تا یک هفته از کار، وزرش و فعالیت سنگین خودداری کنید.

 

بعد از جراحی تنگ کردن واژن چه شرایطی خواهیم داشت؟

تنگ کردن واژن یک جراحی بسیار کم عوارض در حوزه جراحی زیبایی واژن است. در صورتی که در دوران نقاهت موازین بهداشتی را رعایت کنید احتمال عفونت بسیار پایین است و دوران نقاهت کوتاه و تقریبا بی دردی را خواهید گذراند. در صورت سلامت اولیه بیمار احتمال خونریزی و لخته خونی نیز بسیار پایین است. گاهی بعد از تنگ کردن واژن برای مدتی دچار خشکی واژن میشوید که با گذر زمان حل میشود. ولی در صورتی که یائسه باشید ممکن است این خشکی ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید که میزان تنگ شدن واژن به تشخیص پزشک متخصص شماست و ممکن است بنا به اشتباه پزشک واژن یا بسیار تنگ شود و موجب درد و ناراحتی شما در هنگام رابطه جنسی شود و یا اینکه به مقدار لازم تنگ نشود و شما نتیجه مطلوب را از انجام تنگ کردن واژن نگیرید.

تنگ کردن واژن جراحی ای در نواحی داخلی بدن است بنابراین مراقبت در دوران نقاهت از اهمیت بالاتری برخوردار است . رعایت بهداشت و شستشوی آب و صابون بصورت مرتب بسیار مهم است

تمامی کبودی ها و تورم ها طی یک هفته یا حداکثر دو هفته از بین خواهد رفت. تا 6 هفته روابط جنسی نباید داشته باشید

اگر قصد بارداری و زایمان طبیعی دارید توصیه میشود جراحی های تنگ کردن واژن را به بعد از زایمان طبیعی موکول کنید

عمل جراحی لیفت بازو یا ترمیم بازوی شل شده بر اثر عواملی چون کاهش شدید وزن، سن ، و عوامل وراثتی حتی در سنین جوانی می تواند باعث افتادگی پوست بازو شده انجام میگردد.و که معمولا به علت شل شدگی پوست امکان ترمیم با ورزش و روش های غیر جراحی وجود ندارد.

 

 آیا با کشیدن پوست ( لیفت ) بدن می توان بازو های شل و آویزان را اصلاح کرد؟

 لیفت بازو (کشیدن بازو ) ،  یا براکیوپلاستی عمل جراحی زیبایی ای است برای رفع شلی بازو.  با این عمل بافتی که شل و آویزان شده و سبب می‌شود که پشت بازو بسیار آویزان شود و مثل بال خفاش به نظربرسد اصلاح شود. با لیفت بازو (کشیدن بازو ) پوست و چربی های اضافی بازو برداشته می‌شود تا فرم ناحیه عضله سه سر بازو صافتر و با قوام تر شود. البته با این عمل قوام عضله بازو بیشتر نمی‌شود و برای نیل به این مقصود باید بطور منظم ورزش‌های خاص بازو را انجام داد. در نتیجه این عمل، معمولا شکل و ظاهر و قوام بازو به شکل چشمگیری بهتر می‌شود از جمله نتایج این عمل جوشگاهی است دائمی در داخل بازو یا زیر بغل.

 آیا هزینه این عمل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

بیمه عمل لیفت بازو (کشیدن بازو ) را تحت پوشش قرار نمی‌دهد زیرا این عمل جزو عمل زیبایی قرار می گیرد. شاید استثنایی باشد مثل مواردی که عمل سفت کردن بازو ها برای ترمیم انجام می شود چون پوست اضافی و آویزان موجب مشکلات پزشکی همچون پوست مرطوب می شود که به سادگی عفونی می شود. اگر چنین وضعیتی باشد حتماً باید پیش از عمل تاییدیه بیمه‌گر را بگیرید.

 لیفت بازو (کشیدن بازو ) مناسب چه کسانی است؟

کاندیداهای مناسب برای جراحی بازوهای شل و آویزان مردان و زنان سالمی هستند که وزنی ثابتی دارند و چاق نیستند. عمل کشیدن پوست بازو (لیفت بازو) مناسب افرادی است که وزن زیادی را از دست دادند و کسانی که تجمع چربی در پشت بازوهای آنها ارثی است، یا قوام عضلانی شان بسیار خوب است اما پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. اگر مشکلی پزشکی دارید که مانع التیام زخم‌های تان می‌شود مثل مرض قند یا بیماری‌های حاد خود ایمنی، شاید کاندیدای مناسبی برای لیفت بازو (کشیدن بازو ) نباشید. بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که هر عارضه ای را که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد بیان کنید و ترتیبی بدهید که جراح پلاستیک شما با پزشک معالجتان در تماس قرار گیرند.

 نحوه عمل لیفت بازو

کشیدن پوست بازو (لیفت بازو) ، مثل هر عمل جراحی زیبایی دیگری  باید فقط توسط یک جراح پلاستیک دارای دانشنامه بورد تخصصی جراحی پلاستیک انجام شود. در برخی از موارد ممکن است همراه با عمل لیفت بازو (کشیدن بازو ) از روش‌های مکش چربی هم برای برداشتن مقادیر زیاد چربی موضعی در ناحیه بازو استفاده شود.

 

نحوه انجام عمل لیفت بازو (کشیدن بازو )

 در عمل لیفت بازو باید برشی روی بازو زد که معمولاً از انتهای زیر بغل شروع میشود و به بیرون و پایین تا داخل بازو ادامه می‌یابد. طول و اندازه محل برش بستگی به میزان اصلاحی دارد که برای رسیدن به یک بازوی صاف و یکدست لازم است. در مواردی که اصلاح محدودتری لازم است ممکن است برش در ناحیه زیر بغل و یا برش کوچک تر در امتداد داخل بازو بزنند از طریق این برش بافت های شل و آویزان زیرین را تغییر می‌دهند و محکم می‌کند و بافت های اضافی را برمی‌دارند.با بخیه های دائمی عمیق فرم جدید این بافت های عمقی تر را سر جای خود محکم می‌کنند. سپس پوست را به داخل بازو می کشند و پوست اضافی را با دقت میچینند و برش های خارجی را بخیه میزنند.

 آنچه پس از انجام لیفت بازو در انتظارتان است

هر گاه لیفت بازو  به تنهایی انجام شود عملی است سرپایی که با بی حسی موضعی همراه با داروهای خواب آور یا تحت بیهوشی عمومی در مطب جراح پلاستیک تان در یک مرکز جراحی و یا در اتاق عمل بیمارستان انجام می‌شود

  وقتی جراحی لیفت بازو تمام شد، ممکن است بازوهایتان را در باندهای کشی بپیچند تا فرم جدید در هنگام التیام اولیه سر جای خود بماند. ممکن است لوله نازک کوچکی در محل کار بگذارند تا هر مایعی را که جمع می‌شود خارج کند. به احتمال زیاد بازوهایتان بسیار خشک و کوفته و دردناک خواهند بود و ممکن است متورم هم باشند این طبیعی است و هر درد و ناراحتی را می‌توان معمولاً با دارو کنترل کرد. شما را به یکی از اعضای بزرگسال خانواده یا یک دوست یا فردی حرفه‌ای تحویل می‌دهند که دست‌کم ۲۴ ساعت اولیه بعد از جراحی در تمام مدت کنارتان باشد و به کمک نیاز خواهید داشت.  چون بعد از لیفت بازو بالا بردن دست‌ها می‌تواند حتی به میزان کم هم ممکن است برایتان دشوار باشد نباید هیچ چیز سنگینی را در دست بگیرید . قاعدتا درد و ناراحتی شما به سرعت کاهش می‌یابد و می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های سبک روزانه را از سر بگیرید به شرط اینکه از دستانتان برای انجام فعالیت های جسمانی که باعث ناراحتی و فشار جسمانی بشود استفاده نکنید.

آنچه در باره عوارض لیفت بازو باید بدانید

 مخاطرات و  عوارض پس از کشیدن بازو را می‌توان با دقت کنترل کرد به شرط اینکه تحت نظر یک جراح پلاستیک دارای دانشنامه بورد تخصصی و تجربه در این نوع عمل باشد. با این حال همیشه احتمال بروز عوارض پس از عمل لیفت بازو وجود دارد از جمله آنها تجمع خون یا مایعات در زیر پوست (هماتوم) آمبولی، عفونت، آسیب به عصب ها  مردن بافت (نکروز) . علاوه بر این ها خطر ایجاد جوشگاه های برجسته و سفت هم وجود دارد و مثل هر جراحی دیگری خطر های مربوط به بیهوشی را هم باید در نظر گرفت.  در مواردی که فرم نامنظمی ایجاد می شود یا به نتایج دلخواه به طور کامل نمی‌رسید ممکن است به جراحی دیگری برای ترمیم نتایج نیز نیاز داشته باشید.

 مسئولیت‌های شما پس از انجام لیفت بازو

پیروی از دستورها و راهنمایی های جراحی پلاستیک در مورد توقف استعمال دخانیات و مصرف برخی داروها مراقبت از زخم ها محدودیت فعالیت برای نیل به نتیجه مطلوب ضرورت تام دارد. اگر به فعالیت بسیار و پر فشار دست بزنید خطر خونریزی باز شدن زخم، کلفت  شدن جوش گاه ها، وجود دارد و نتایج لیفت بازو ضعیف میشود.

 

نتایج انجام لیفت بازو


نتایج جراحی کشیدن بازو را بلافاصله می توان مشاهده کرد و این نتایج با خوابیدن ورم و التیام برش ها بهتر و بهتر می‌شوند. بخیه هایتان را ظرف یک تا دو هفته می کشند. ممکن است به شما پماد یا نوار های فشاری بدهد تا به بهبود بیشتر جوشگاه ها کمک کند. با این حال جوشگاه ها دائمی اند  و می توان آن را داخل بازو دید.

 خشکی و کوفتگی بازویتان به سرعت پس از چند هفته اول بهتر می‌شود. می‌توانید در این زمان فعالیت های معمول روزانه خود را از سر بگیرید از جمله فعالیت‌هایی که به استفاده از دست نیاز دارند. ظرف ۴ تا ۶ هفته بعد از لیفت بازو می توانید فعالیت های جسمانی معمول خود را به طور کامل از سر بگیرد و حتی بارهای سنگین تر را با دست بلند کنید.

 در نتیجه لیفت بازو بازوانم سفت می شوند؟

 نتایج عمل کشیدن بازو برای اصلاح بازوان شل با پوست کیس وار و آویزان نتایجی بسیار رضایت بخش و بی خطر دارد. می بینید که لباس هایتان بهتر قالب تنتان می‌شود و به  رغم جوشگاه های مشهود مایلید لباس های آستین کوتاه یا حتی بدون آستین پوشید. وضعیت فیزیکی ماهیچه های سه سر بازو چندان ربطی به وضعیت پوست بازو که با عمل لیفت بازو درست می شود ندارند بنابراین کماکان به شما توصیه میشود با نرمش های مخصوص و منظم بازو عضلات بازو خود را تقویت و سفت کنید. با ورزش نتایجی را که از عمل کشیدن پوست بازو گرفته تقویت می کنید.