جراحی زیبایی واژن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تنگ کردن واژن

جراحی های زیبایی واژن عبارتند از :

تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی، تزریق چربی و ژل به واژن،  تنگ کردن و جوانسازی واژن توسط لیزر که به ترتیب این موارد بطور دقیق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تنگ کردن واژن:

جراحی زیبایی واژن - تنگ گردن واژن

در واقع هر گونه عملی که به منظور زیبا سازی ناحیه تناسلی زنانه انجام میشود واژینوپلاستی اطلاق می شود ولی معمول ترین جراحی در حوزه جراحی زیبایی واژن جراحی تنگ کردن واژن است و بطور معمول برای تنگ کردن واژن از واژه واژینوپلاستی استفاده میشود.

فواید تنگ کردن واژن در جراحی زیبایی واژن

در فرایند تنگ کردن واژن عضلات واژن با نزدیک کردن عضلات به هم سفت میشوند و پوست شل شده و اضافه را برمیداردند و ظاهری جوانتر به  واژن میدهند در نتیجه تنگ کردن واژن تماس طی رابطه جنسی بیشتر شده و لذت و کیفیت رابطه جنسی در فرد و  شریک جنسی به شدت افزایش میابد.

 

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با  واژینوپلاستی برای تنگ کردن کانال داخلی واژن انجام میگیرد که متداولترین نوع از دسته جراحی زیبایی واژن میباشد.

تنگ کردن واژن با روش پرینورافی

در  تنگ کردن واژن با روش پرینورافی عضلات ورودی واژن تقویت و سفت میشوند. و اندازه باز شدن واژن را کمتر میکنند که موجب تماس بیشتر در حین رابطه جنسی میشود

برا حصول نتیجه بهتر از تنگ کردن واژن  میتوان هر دو این جراحی ها را همزمان انجام داد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بدن  

تنگ کردن واژن با نخ و تنگ کردن واژن با لیزر نیز انجام میشود که این  دو روش به ماندگاری واژینوپلاستی و پرینورافی نیست. ولی گاها بعلت بیماری ها و مشکلات جانبی و نیز افزایش سن ممکن است پزشک متخصص ممکن است تنگ کردن واژن با جراحی را پیشنهاد نکند.

علت های اصلی شل شدن عضلات دیواره واژن چیست؟

از مهمترین دلایل شل شدن عضلات دیواره واژن و نیاز به جراحی تنگ کردن واژن میتوان به زایمان های طبیعی متعدد، افزایش سن، عدم تناسب آلت تناسلی شریک جنسی، وراثت و کاهش وزن شدید نام برد.

 

 قبل از انجام تنگ کردن واژن چه اقداماتی را باید انجام دهیم

توجه داشته باشید قبل از جراحی هر گونه مشکل و بیماری در ناحیه تناسلی مانند زگیل تناسلی یا عفونت داشته باشید را حتما درمان کنید چون تنگ کردن واژن به عنوان جراحی زیبایی واژن باعث گسترش بیشتر مشکلات قبلی شما میگردد.

قبل از تنگ کردن واژن باید تست پاپ اسمیر باید انجام شود و همچنین یک آزمایش خون برای بررسی  انعقاد خون و میزان گلبول های قرمز و سفید ضروری است. در صورتی که سیگار میکشید حداقل  یک ماه و نیم قبل از جراحی و طی دوران نقاهت مصرف سیگار را کنار بگذارید تا سیستم ایمنی بدن تقویت گردد. تا یک هفته از کار، وزرش و فعالیت سنگین خودداری کنید.

 لابیاپلاستی

 بعد از جراحی تنگ کردن واژن چه شرایطی خواهیم داشت؟

تنگ کردن واژن یک جراحی بسیار کم عوارض در حوزه جراحی زیبایی واژن است. در صورتی که در دوران نقاهت موازین بهداشتی را رعایت کنید احتمال عفونت بسیار پایین است و دوران نقاهت کوتاه و تقریبا بی دردی را خواهید گذراند. در صورت سلامت اولیه بیمار احتمال خونریزی و لخته خونی نیز بسیار پایین است. گاهی بعد از تنگ کردن واژن برای مدتی دچار خشکی واژن میشوید که با گذر زمان حل میشود. ولی در صورتی که یائسه باشید ممکن است این خشکی ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید که میزان تنگ شدن واژن به تشخیص پزشک متخصص شماست و ممکن است بنا به اشتباه پزشک واژن یا بسیار تنگ شود و موجب درد و ناراحتی شما در هنگام رابطه جنسی شود و یا اینکه به مقدار لازم تنگ نشود و شما نتیجه مطلوب را از انجام تنگ کردن واژن نگیرید.

تنگ کردن واژن جراحی ای در نواحی داخلی بدن است بنابراین مراقبت در دوران نقاهت از اهمیت بالاتری برخوردار است . رعایت بهداشت و شستشوی آب و صابون بصورت مرتب بسیار مهم است

تمامی کبودی ها و تورم ها طی یک هفته یا حداکثر دو هفته از بین خواهد رفت. تا 6 هفته روابط جنسی نباید داشته باشید

اگر قصد بارداری و زایمان طبیعی دارید توصیه میشود جراحی های تنگ کردن واژن را به بعد از زایمان طبیعی موکول کنید

 

لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی برای زیباسازی ظاهری واژن از جمله کوچک کردن لب های  درونی و بیرونی واژن انجام میشود.

اگر واژن، لبه های بزرگی داشته باشد، می تواند موجب درد و ناراحتی و حتی احساس خجالت در فرد شود.

بیشتر زنان با هدف داشتن واژنی با ظاهری زیباتر، دست به عمل لابیاپلاستی می زنند. ویا به دلیل ناراحتی در لباس پوشیدن و تمرینات ورزشی یا مشکلات حاد در رابطه جنسی خود، متقاضی این جراحی هستند.

تزریق چربی به واژن

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) نسبتا کوتاه است.

روز اول پس از عمل لابیاپلاستی ، استفاده از کمپرس یخ باعث کاهش میزان تورم و کبودی میشود.

 در سه روز اول بعد از جراحی، احساس درد و تورم طبیعی است که با مسکن های خوراکی قابل کنترل است.

 24 ساعت پس از جراحی جوانسازی واژن می توانید دوش بگیرید اما باید از فشار به ناحیه جراحی خودداری کنید.
در کمتر از یک هفته میتوانید به سر کار برگردید ولی از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
 بعد از 6 تا 8 هفته میتوانید رابطه جنسی داشته باشید
- تا بهبودی کامل، حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر، تمرینات ورزشی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره که به طور مستقیم موجب وارد آمدن فشار و سایش به ناحیه عمل می شوند  ممنوع است.

    

 شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم

 

  شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل بینی

  

تزریق  چربی به واژن و تزریق ژل به واژن:

تزریق ژل به واژن و یا  تزریق چربی به واژن، یکی از متداول‌ترین روش‌های جوانسازی و زیبایی واژن   است. تزریق چربی روشی موثر و نوین در بازسازی بافت‌های از بین رفته این ناحیه از بدن است. از میان فواید تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوانسازی واژن، ،افزایش زیبایی ظاهری واژن، رفع افتادگی پوست واژن،رفع چین و چروک در لابیاماژورها، افزایش کلاژن‌سازی بافت واژن، روشن‌سازی و سفت کردن پوست واژن، حجیم کردن واژن و لابیاماژور و  بهبود روابط زوجین.

 تزریق ژل به واژن و تزریق فیلر به واژن نیز نتایج مشابه تزریق چربی را دارد. در مواردی که میزان مناسبی از چربی در دسترس نباشد ژل با ماندگاری 1 سال را نیز استفاده کرد . ژل های از جنس سیلیکون با ماندگاری بالا مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد.

عمل زیبایی واژن

 

جوانسازی واژن با لیزر :

جوانسازی واژن با لیزر یکی از روش های غیر تهاجمی، ایمن و بی عارضه جراحی زیبایی واژن است ، که باعث بهبود وضعیت و زیبایی ظاهری واژن در مدت زمان کوتاه می شود.

 میتوان  از لیزر برای درمان تیرگی واژن  و روشن کردن واژن، جوان سازی واژن و برای تنگ کردن واژن استفاده کرد. استفاده از لیزر برای زیبایی واژن، محدودیت سنی ندارد و میتوان در تمامی گروه های سنی و همچنین افراد دارای بیماری های خاص مورد استفاده قرار داد.

استفاده از لیزر گرچه مزایای بسیاری دارد ولی تاثیر گذاری و ماندگاری آن به اندازه روش های جراحی نیست و به عنوان درمان تکمیلی و یا در مواردی که نمیتوان از روش های جراحی استفاده کرد توصیه می شود.