امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

جراحی پروتز سینه ، جراحی سینه

 

احتمالا دوست داشته باشید قبل از جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه عمل سینه برای کوچک کردن سینه ، فیلم کوچک کردن سینه را ببینید و در مورد کوچک کردن سینه بخوانید اگر چنین است روی کوچک کردن سینه در پایین کلیک کنید:

 

کوچک کردن سینه

جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه ، یک جراحی زیبایی و گاهی نوعی جراحی ترمیمی سینه است. عمل بزرگ کردن سینه اغلبا با ایمپلت پروتز سینه انجام میشود. البته روش های دیگری نیز برای عمل سینه برای بزرگ کردن سینه وجود دارد که در ادامه مطلب بصورت کامل بررسی کرده ایم ولی استفاده از پروتز سینه به روش عمومی برای بزرگ کردن سینه تبدیل شده است. اکثر خانم ها به همراه استفاده از پروتز متقاضی لیفت سینه نیز هستند . در نظر داشته باشید که در صورتی که افتادگی سینه شما جزئی باشد با روش هایی که ما در جایگذاری پروتز شما استفاده میکنیم، اصلاح میشود و نیازی به جراحی سینه برای لیفت سینه نخواهید داشت. برای اطلاعات دقیق تر و کامل در مورد نحوه انجام جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه ، اطلاع از روش های معمول و انتخاب روش صحیح برای شخص شما متناسب با شرایط بدنی و ترجیحات شماو مشاهده فیلم نحوه بکار گذاری پروتز سینه و بزرگ کردن سینه با ما باشید.

عمل کوچک کردن سینه | فیلم کوچک کردن سینه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

جراحی کوچک کردن سینه

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید و یا ما را (iransurgerycenter.ar)در اینستاگرام جستجو کنید

فیلم عمل کوچک کردن سینه با توضیحات کامل از نحوه عمل جراحی کوچک کردن سینه

 عمل کوچک کردن سینه

 

سینه های بزرگ جذابیت اندام زنانه را بیشتر میکند. با این وجود، چرا خانم ها جراحی کوچک کردن سینه انجام می-دهند؟ باید بگوییم اغلب عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی یک عمل درمانی و به علت درد شدید در ناحیه گردن ، پشت و شانه های فرد انجام می شود.

 این درد شدید به علت سنگینی سینه ها روی ناحیه ستون فقرات و شانه ها به وجود می آید. گاها فرم ستون فقرات را هم تحت تاثیر قرار میدهد و دچار مشکلات اسکلتی میکند یعنی فرد دچار قوزکردگی می شود.

خوشبختانه همه این عوارض با انجام عمل کوچک کردن سینه از بین می رود. گاهی کوچک کردن سینه با بیمه نیز میتوان انجام داد ولی متاسفانه اغلب در کمسیون پزشکی  تایید نمی شود. در ادامه روند عمل کوچک کردن سینه با بیمه را بطور کامل توضیح خواهیم داد.

 

 

در این مقاله در ابتدا جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی را بررسی می کنیم مواردی که در این مقاله میخوانیم عبارتند از:

 • هدف و تعریف از کوچک کردن سینه
 • برنامه ریزی برای کوچک کردن سینه با بیمه
 • کاندیدای مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)
 • نحوه عمل جراحی برای کوچک کردن سینه
 • کوچک کردن سینه به روش مکش چربی
 • بهترین روش کوچک کردن سینه
 • آنچه پس از جراحی کوچک کردن سینه در انتظارم است

  کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه زنان (ماموپلاستی کاهشی)

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم

کوچک کردن سینه زنان (ماموپلاستی کاهشی)

عمل کوچک کردن سینه که به زبان علمی به آن ماموپلاستی کاهنده می‌گویند، جراحی ای است:

 • برای کاهش اندازه سینه های بزرگ
 • لیفت سینه و قرار دادن نوک سینه در وضعیتی طبیعی تر
 • تبدیل اندازه هاله (ناحیه رنگی دور نوک سینه) به اندازه مناسب تر.

 

هدف از کوچک کردن سینه صرفاً ایجاد تناسب بیشتر در اندام زنانه نیست، بلکه برای تخفیف درد و مشکلات جسمانی مرتبط با آن نیز، این عمل را انجام می دهند. این مشکلات عبارتند از:

 

 1. درد پشت گردن و شانه
 2. رد عمیق و دردناک بند سینه بندها بر شانه
 3. کهیر و التهابات پوستی که احتمالاً زیر چین های سینه ایجاد می شود
 4. درد در سینه به دلیل اینکه وزن بافت سینه های آویخته، سینه را به جلو می کشاند

 

سینه های بزرگ که اغلب به علت ژنتیک، چاقی و گاها برخی داروهای هورمونی ایجاد می شود، را میتوان با عمل کوچک کردن سینه ، اصلاح کرد.  ماموپلاستی میتواند مایه رضایت بسیار شود زیرا با جراحی کوچک کردن سینه میتوان یک زن را از درد و محدودیت فعالیت های جسمانی به دلیل وجود سینه های درشت و آویزان رهاند.

با کوچک کردن سینه با عمل جراحی، علاوه بر متناسب شدن اندام زنانه، حالت بدن فرد نیز اصلاح می‌شود. و با از آزادی از وزن و اندازه بسیار بزرگ سینه، به شما اجازه می‌دهد مدلهای لباس هایی را بپوشید که پیش‌تر نمی توانستید. علاوه بر این شاید با داشتن اندامی متناسب، توانایی شرکت در فعالیت های ورزشی و حتی احساس اعتماد به نفس لازم برای پوشیدن مایو نیز در شما افزایش می یابد.

 جراحی کوچک کردن سینه

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بدن

 

قبل از عمل کوچک کردن سینه در جلسه مشاوره با پزشک خود در مورد بیماری های زمینه ای و داروهایی که مصرف میکنید و در مورد سایز دلخواه سینه تان صحبت کنید. پزشک به شما می گوید که چقد به خواسته خود می توانید برسید.

اگر بخواهید در آینده شیردهی داشته باشید حتما پزشک را مطلع کنید. تا دکتر در مورد روش عمل و میزان کوچک کردن سینه تصمیم درست بگیرد.

پزشک از شما انجام  انجام آزمایش خون، سونوگرافی و در صورتی که بالای 35 سال باشید ماموگرافی و احتمالا مشاوره قلب نیز خواهد خواست.

در روز جراحی، کارت شناسایی، نتایج آزمایشات و یک نفر همراه داشته باشید. صبح روز جراحی حتما باید ناشتا باشید و حتی آب نباید بخورید. شب پیش از جراحی به حمام بروید.

 2 هفته قبل از عمل کوچک کردن سینه مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین را حذف کنید و از قرص ویتامین E و مکمل های گیاهی استفاده نکنید.

 برای سهولت در روند بهبودی بهتر است حداقل  از 2 هفته قبل مصرف الکل، سیگار، قلیان و هر ماده مخدر را متوقف کنید. سیگار و مواد مخدر در خون رسانی به زخم ها اختلال ایجاد می کند و ممکن است باعث کند شدن روند ترمیم زخم ها، تیره و زشت شدن محل زخم ها و حتی مرگ بافت ها و عفونت شود.

الکل باعث انبساط عروق، تورم، خونریزی بیشتر می شود و روند التیام را کندتر میکند.

چقدر بعد از زایمان میتوانیم عمل کوچک کردن سینه را انجام دهیم؟

اگر قصد شیردهی به نوزاد را ندارید بهتر است 6 ماه بعد از زایمان عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید. و اگر تازه شیردهی به نوزاد را تمام کرده اید می توانید پس از دو ماه، جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهید.

 ماموپلاستی

آیا هزینه عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستیتحت پوشش بیمه قرار میگیرد؟

در اغلب موارد، عمل کوچک کردن سینه زنان را عمل ترمیمی میدانند. با این حال، باید پیش از عمل گواهی لازم را از بیمه گرفت.

روال عمل کوچک کردن سینه با بیمه تکمیلی این است که برای استفاده از بیمه اول باید یک گواهی از متخصص ستون فقرات یا ارتوپد  بگیرید . این گواهی دال بر مشکل حاد در ناحیه ستون فقرات به علت سنگینی بیش از حد سینه ها می باشد.

 پرونده شما در کمسیون پزشکی بیمه بررسی می شود و پس از طی مراحل اداری در صورت موافقت میتوانید از بیمه استفاده کنید.

در صورتی که بیمه تکمیلی موافقت کند، باید پزشکی را پیدا کنید که با بیمه قرارداد داشته باشد.

 به دو روش میتوان عمل کوچک کردن سینه با بیمه را انجام داد: میتوانید عمل را در یک بیمارستان خصوصی یا کلینیک خصوصی انجام دهید و سپس هزینه ها را از بیمه دریافت کنید.

 یا اینکه جراحی کوچک کردن سینه با بیمه در یک بیمارستان دولتی عمل انجام شود و فقط هزینه لیفت سینه را پرداخت کنید و بقیه هزینه ها را پزشک از بیمه بگیرد. زیرا بیمه فقط هزینه کوچک کردن سینه را پرداخت میکند و بدهی است کوچک کردن سینه بدون لیفت نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

سهمی را هم که بیمه برای هزینه کوچک کردن سینه با بیمه تقبل میکند به بیمه گر بستگی دارد. در بیشتر موارد استاندارد های بازپرداخت بیمه ای برای عمل ماموپلاستی را بر اساس حجم بافت سینه ای که باید برداشته شود و معیارهای دیگر (مثل قد، وزن، درمان های پزشکی پیشین برای درد و غیره) تعیین می کند. برخی از بیمه گرها ممکن است به کلی از پوشش هزینه‌ عمل کوچک کردن سینه با بیمه خودداری کنند.

 عمل جراحی کوچک کردن سینه

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیپوساکشن و پیکرتراشی

 

کاندیدای مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

 

کاندیدای مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه، زنانی هستند که مشکلات سلامتی جدی نداشته باشند به رقم سینه های بسیار بزرگ، وزن نسبتا طبیعی داشته باشند و رشد سینه هایشان تقریبا کامل شده باشد (حدود حوالی ۱۸ سالگی). دلیل انتظار برای رشد کامل سینه این است که رشد بیشتر سینه ممکن است نتایج جراحی کوچک کردن سینه برای زنان ( ماموپلاستی ) را تغییر دهد و باز در آینده به جراحی دیگر نیاز داشته باشید. معمولا این عمل تا 60 سالگی قابل انجام است و پس از 60 سال باید وضعیت سلامت بیمار بررسی شود.

زنانی که قصد دارند در آینده نزدیک بچه دار شوند بهتر است به تعویق انداختن عمل سینه برای کوچک کردن را بررسی کنند با انجام عمل کوچک کردن سینه مشکلی برای بارداری و شیردهی در آینده نخواهید داشت.  ولی بارداری و نوسانات شدید وزن و شیردهی در فرم سینه تاثیر می گذارد. فقط به یاد داشته باشید که حین مشاوره جراح را در جریان قصد بارداری و شیردهی خود قرار دهید.

 کاهش و افزایش شدید وزن، و تغییرات هورمونی نیز ممکن است در اندازه سینه تاثیر بگذارد و شاید لازم شود که عمل سینه را تکرار کنید.

در صورتی که مبتلا به دیابت هستید درصورتی که قند خون ناشتای شما زیر115 باشد با تاییدیه از پزشک غددتان و جراح پلاستیک میتوانید عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید ولی در صورتی که انسولین مصرف میکنید، همه عمل های زیبایی و ضروری ممنوع است.

درصورتی که مبتلا یه فشار خون هستید و تحت نظر پزشک، فشارخون تان کنترل می شود با صلاح دید پزشک فشار خون و متخصص بیهوشی میتوانید عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید در غیر این صورت بیهوشی با فشار خون بالا ممکن است مشکل آفرین باشد.

عمل کوچک کردن سینه در تهران 

 کاهش و افزایش شدید وزن، همراه با انواع هورمون ها نیز ممکن است در اندازه سینه تاثیر بگذارد و لازم شود که عمل را تکرار کنید.

در صورتی که مبتلا به دیابت هستید درصورتی که قند خون ناشتای شما زیر 115 باشد با تاییدیه از پزشک غددتان و جراح پلاستیک میتوانید عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید ولی در صورتی که انسولین مصرف میکنید، همه عمل های زیبایی و غیرلازم ممنوع است.

درصورتی که مبتلا یه فشار خون هستید و تحت نظر پزشک، فشارخون­تان کنترل میشود با صلاح دید پزشک فشار خون و متخصص بیهوشی میتوانید عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید در غیر این صورت بیهوشی با فشار خون بالا ممکن است مشکل آفرین باشد

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل سینه مردان

 

نحوه عمل جراحی برای کوچک کردن سینه

همان طور که در انیمیشن فیلم عمل کوچک کردن سینه دیدید، عمل جراحی سینه برای کوچک کردن سینه ممکن است یکی از سه روش زیر انجام شود :

 1. بریدن و برداشتن با تکنیک‌های پدیکور : در این روش در حالی که رگهای خونی و عصب های نوک سینه هنوز به آن متصل هستند بافتهای دیگر برداشته می شود (این روش، متداول ترین و کم عارضه ترین روش ماموپلاستی است).
 2. روشهای مکش چربی : فقط برای کاهش چربی اضافی سینه (و نه بافت غدد سینه) انجام می‌شود ولی فرم سینه اصلاح نمی شود.
 3. برداشت و پیوند نوک سینه : که در آن نوک و بافت های اضافی بر داشته، سپس نوک در جای خود روی سینه تازه شکل گرفته پیوند زده می‌شود( این عمل به ندرت ضرورت می‌یابد) .


در ادامه این موارد را جداگانه بررسی میکنیم

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن

 

بهترین روش کوچک کردن سینه : کوچک کردن سینه به روش پدیکور

در روش پدیکور، اندازه سینه را کوچک میکند، با لیفت سینه شکل گرد و سر بالا به سینه می دهد هاله را کوچک تر می کند و  پس از برداشتن بافت، چربی و پوست اضافه، نوک سینه را در محل درست قرار می‌دهد.

در این روش شریان های خونی و عصب نوک را سینه در حین عمل را قطع نمی کنند در نتیجه نوک سینه همچنان دارای حس خواهد بود و برجسته خواهد شد. جز در موارد بسیار نادر باید همیشه از تکنیک پدیکور استفاده کرد.

 عمل سینه

 

کوچک کردن سینه با مکش چربی

در مواردی که لازم نیست مقدار زیادی از حجم سینه برداشته شود، کوچک کردن سینه با روش مکش چربی به تنهایی می توان با برداشتن ذخایر چربی اضافی داخل و اطراف سینه، اندازه سینه را کاهش داد.

ولی باید بدانید، هرچند می توان با مکش چربی اندازه سینه را کوچک کرد، اما پوست اضافی به این روش کم نمی‌شود و محل نوک تغییر نمی‌کند یا اندازه هاله کاهش نمی‌یابد.

اینها شاید بخش مهمی از هدف‌های شما از عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) را تشکیل دهند. بنابراین، اگر می خواهید فقط با مکش چربی سینه هایتان را کوچک کنید، باید بدانید که چه نتایجی عایدتان خواهد شود و به چه نتایجی نخواهید رسید.

در حالتی بخواهید کوچک کردن سینه با لیپوساکشن انجام دهید، باید پوست تان خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد و سینه هایتان گرچه بزرگ اند، آویزان نباشند.

 

 لیفت سینه

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت صورت

آنچه پس از جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستیدر انتظارم است

عمل جراحی سینه برای کوچک کردن یک عمل 2 تا 4 ساعته است که یا با بیهوشی عمومی و یا بی حسی در ناحیه سینه انجام می شود. بسته به میزان حجمی که قرار است از سینه کم شود ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید.

وقتی از بی‌هوشی درآمدید می‌بینید که یک سینه بند محکم یا باند کشی به تن دارید. ممکن است در نزدیکی محل های برش جراحی، لوله های نازک کار گذاشته باشند (درن)، تا در طی چند روز بعد از عمل مایعات و خونی که جمع می‌شود تخلیه شود.

می بینید که درد پشت گردن و شانه که پیش از جراحی کوچک کردن سینه احساس می‌کردید تا حد زیادی از بین رفته است.

 درد و ناراحتی ناشی از عمل را معمولا می‌توان با داروهای خوراکی کنترل کرد.

تقریبا سه روز پس از جراحی، درن را درمی آورند. و میتوانید پس از آن دوش بگیرید.

بخیه ها اگر غیر قابل جذب باشد، 10 روز تا حداکثر دو هفته پس از جراحی کشیده می‌شوند.

 

مسئولیت های شما پس از جراحی کوچک کردن سینه

در روزها و حتی هفته های اول تورم کاملا طبیعی است و نگران فرم سینه های خود نباشید. در روزهای اول بهتر است از رژیم غذاهای آبدار و کم نمک استفاده کنید.

تا سه روز حمام نروید و  همیشه بخیه ها را خشک نگه دارید.

پس از انجام جراحی کوچک کردن سینه  باید حتما به پشت بخوابید. از خوابیدن روی پهلو تا حد امکان خود داری کنید و به هیچ عنوان روی شکم نخوابید. همچنین هنگام خواب از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید تا سر از بدن بلند تر باشد؛ این کار باعث کاهش درد و تورم  می شود.

برای کاهش هر چه بیشتر تورم در سه روز اول کمپرس سرد (و نه یخ) و بعد از آن سه روز کمپرس گرم (نه داغ حدود 35 درجه) استفاده کنید. مصرف ویتامین ث هم در کاهش تورم توصیه می شود.

پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه بهتر است در زودترین زمان ممکن بعد از جراحی راه بروید. هر چند فعالیت بدنی شما تا چندین روز بعد که زخم ها التیام می یابند محدود خواهد بود.

 

جراحی سینه

 به شما توصیه می شود تا 6 هفته که چیز سنگین بلند نکنید یا از هر کاری که مستلزم تکان دادن یا کشیدن باشد خودداری کنید.

از شما خواسته میشود که تا چند هفته (حدودا 8 هفته) پس از جراحی کوچک کردن سینه در تمام مدت سینه بند مخصوص یا باند کشی ببندید تا سینه هایتان در هنگام التیام حرکت نکند و حتی در شب نیز در نیاورید.

ظرف دو هفته پس از جراحی کوچک کردن سینه ، یا به محض اینکه آمادگی پیدا کردید، می‌توانید فعالیت‌های عادی را از سر بگیرید و به سرکار بروید. به شرط اینکه بار سنگین بلند نکنید در هفته های اول حتی وزن 2 کیلوگرم را نیز بلند نکنید، ندوید و از هر کاری که در روند التیام سینه ها سبب بالا پایین پریدن یا ضربه با آنها شود خودداری کنید.

میوه‌ی آناناس در بهبود زودتر جای جراحی موثر است و یا قرص آناهیل که حاوی عصاره آناناس است مصرف کنید.

میتوانید برای بهبود بهتر زخم ها و محو شدن هر چه بیشتر خطوط زیر سینه از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. از جمله کرم های مناسب عبارتند از: سیکااکسپرت پایوت ، اسکاراستاتی، سیکالفیت اَوِن ،و یا ژل های استراتامد ، استراتادرم، کنتراکتیوبکس و یا هر کرم و ژل دیگری که پزشکتان تجویز میکند.

 این کرم ها را بعد از برداشتن بخیه ها و یا اگر بخیه ها جذبی باشند، حدودا 7 تا 10 روز بعد از عمل آغاز کنید و دو بار در روز صبح و شب بزنید.

 کوچک کردن سینه

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بازو

عوارض عمل کوچک کردن سینه

خطرها و عوارض احتمالی عمل کوچک‌کردن سینه عبارت است:

از دست دادن خون، تجمع خون یا مایعات زیر پوست، عفونت و تمامی خطرهای احتمالی مکش چربی (در صورتی که از این روش استفاده شود)، نکروز چربی یا پوست ، ایجاد لخته خون و عوارض قلبی و ریوی. علاوه بر اینها خطر های مربوط به بیهوشی هم هست. اینها عوارض احتمالی تقریبا تمامی جراحی ها هستند و خوشبختانه خیلی شایع نیستند.

کبودی و تورم عوارض شایع این عمل است. روز اول عمل کمی درد خواهید داشت که این مورد هم جای نگرانی نیست زیرا با داروهای خوراکی کاملا قابل کنترل است.

باقی‌‌مانده جای خط برش‌ها:  اسکارها 6 تا 18 ماه طول میکشد تا محو شوند ولی میزان محو شدن به نوع پوست و نحوه مراقبت های بعدی شما بستگی دارد. ولی بطور کلی ایجاد جوشگاه نامطلوب جزو عوارض احتمالی این عمل می باشد.

عدم تقارن: احتمال دارد که عدم تقارن  و یا نامنظمی طرح و شکل سینه ایجاد شود. ایجاد تقارن کامل بین دو سینه همیشه ممکن نیست ولی درصورت بروز این مشکل اغلبا به سادگی با یک عمل ترمیمی سرپایی حتی در مطب قابل حل شدن است.

از بین رفتن حس سینه : بعد از جراحی کوچک کردن سینه  احتمال از بین رفتن حس سینه وجود دارد. در اغلب موارد با گذشت زمان و حداکثر تا شش ماه  این مشکل حل میشود،

کاهش حجم شیر نیز در شیردهی:  احتمال کاهش حجم شیر نیز در خانم هایی که قصد شیردهی دارند وجود دارد. در مواردی در صورت عدم دقت پزشک احتمال قطع شدن شیردهی نیز وجود دارد. حتما قبل از عمل از قصد بارداری وشیردهی با دکتر صحبت کنید تا اقدامات لازم را انجام دهد.

ما در مرکز جراحی زیبایی ایران تمامی تمهیدات لازم برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات را اندیشیده ایم و احتمال عوارض را تقریبا به صفر رسانده ایم.

هزینه عمل کوچک کردن سینه

هزینه جراحی کوچک کردن سینه به سه عامل اصلی زیر بستگی دارد:

 میزان تبحر پزشک، و اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک باشند یا جراح عمومی.

محل انجام عمل کوچک کردن سینه: اینکه مرکز جراحی محدود باشد یا بیمارستان و اینکه محل انجام عمل چقدر پیشرفته باشد و حتی اینکه در کدام شهر و کدام منطقه شهر واقع شده باشد.

سایر هزینه ها مانند هزینه های داروها، آزمایش های قبل از عمل و سوتین مخصوص بعد از عمل که معمولا قابل چشم پوشی هستند.

ولی بطور کلی به یاد داشته باشید که رضایت شما مهمتر از میزان هزینه است.

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک برای کوچک کردن سینه، به خاطر داشته باشید که تجربه جراح و راحت بودن شما با او بیش از هزینه نهایی مهم است.

 عمل کوچک کردن سینه با بیمه

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل سینه (پروتز سینه)

نمونه کارهای عمل کوچک کردن سینه کلیک کنید