کاشت ابرو

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم‌ها و حتی کل صورت فرد خواهد داشت . تناسب ابرو ها با فرم صورت و حتی حالت چشم‌های فرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد . ریزش ابرو ها ممکن است ابرو ها بر اثر عوملی مانند ،وراثت، کمبود ویتامین ها، سن، استفاده از لوازم آرایشی بیش از حد متعارف، عوارض جانبی برخی از داروها و بیماری ها و همچنین عواملی مانند  استرس اتفاق بیافتد.

قبل از اینکه اقدام به کاشت ابرو بکنید علت ریزش ابروها را بررسی کنید و مشکل را حل کنید.

میتوان تاثیر موارد فوق را با کاشت ابرو جبران نمود. در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو را از قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد می باشد برداشته می شود و به ناحیه ابرو منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود.

 

نحوه کاشت ابرو:

در ابتدا فرم ابروی مطلوب شما تعیین می شود. بسته به مدل ابرو مطلوب شما و تعداد فولیکول های موجود، بطور متوسط 200 تا 400 عدد فولیکول‌ مو نیاز برای کاشت ابرو نیاز است.

بسته به تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت ابرو، عمل کاشت ابرو بین 3 تا 6 ساعت زمان میبرد و در یک جلسه به اتمام میرسد و همان روز یه خانه بازمیگردید. روند کار همانند روند کاشت مو است . پس از بی حسی موضعی، در مرحله اول از ناحیه اهدایی فولیکول مو استخراج می شود.  روش استخراج بسته به روش انتخاب کاشت ابرو است.

کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو به  دو روش اصلی FUT و FUE  انجام می شود در روش FUT یک خط نواری پوست از پشت سر و بین دو گوش برداشته می شود و ناحیه برداشت را بخیه میزنند و سپس فولیکول های مو با ظرافت استخراج می شوند و به ناحیه کاشت مو منتقل می شوند.

در روش FIT یا  FUEفولیکول های مو تک تک، توسط  تیغ‌های بسیار باریکی به قطر کمتر از 1 میلی متر، از ناحیه اهدا برداشت می شوند و در ناحیه ابرو، کاشته می شوند. روش های SUT و super FUE و micro FIT همگی از زیر مجموعه‌های کاشت ابرو به روش FIT هستند و تنها تفاوت این است که پزشک در هر کدام از این روش‌ها از ابزار های جدیدتر و کامل‌تری برای برداشت و پیوند مو استفاده می‌کنند.

در روش FIT برداشتن گرافت کاملا بدون خون ریزی و درد صورت خواهد گرفت و به سرعت بهبود پیدا می‌کند

در روش ترکیبی از هر دو روش FUT و FIT استفاده می شود.

پس از عمل مایعی در اختیار بیمار قرار خواهند داد که باید هر دو الی سه ساعت یکبار فرد آن مایع مخصوص را روی نواحی که کاشت ابرو انجام داده است اسپری نماید. موهای کاشته شده پس از مدتی میریزند این جزو روند کاشت ابرو است پس از 4 ماه دوباره رشد می کنند و تا 9 ماه نتیجه نهایی کاشت مو نمایان می شود.

 

عوارض کاشت مو

تورم و کبودی از عوارض کوتاه مدت کاشت ابرو است که با استفاده از کمپرس سرد در 24 ساعت اول بروی پیشانی و قرار دادن بالاتر سر هنگاه خواب و استراحت این تورم به حداقل خواهد رسید. عدم تقارن ابرو ها، رشد نامناسب ابرو، ایجاد زخم و یا نکروز از عوارض مراجعه به پزشک نامناسب و یا رعایت نکردن شرایط دوران نقاهت می باشد.

 

مسئولیت های شما قبل و بعد از کاشت ابرو

1 ماه قبل و بعد از کاشت ابرو دخانیات و الکل مصرف نکنید. داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید و هر دارویی که مصرف میکنید را با پزشک در میان بگذارید. تا 72 ساعت به ایرو های خود آب نزنید و لوازم آرایشی در این ناحیه استفاده نکنید. تا 24 ساعت به ابروهای خود دست نزنید. دارو ها و ویتامین هایی  از جمله زینک پلاس که دکتر تجویز کرده را به موقع مصرف کنید.

 

 

آیا کاشت ابرو در خانم ها و آقایان متفاوت است؟

بنابه تفاوت در ظرافت و مدل صورت خانم ها و آقایان معمولا فرم ابرو ها و همچنین موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود در آقایان و خانم ها متفاوت است. در خانم ها از موهای ظریفتر و پشت گوش و گردن استفاده می شود و در آقایان از موهای پشت سر.

 

آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد؟

از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود زیرا موهای بدن در ناحیه ابرو بطور مناسب رشد نمیکنند زیرا شرایط پوست و میزان خونرسانی بدن با ابرو متفاوت است نکته‌ی دیگر این است که موهای  بدن اغلب حالت دار بوده و مناسب کاشت ابرو نیستند.

پس از تاتو یا میکروپیگمنتیشن ابرو می‌توان کاشت ابرو  انجام داد یا نه؟

نه تنها تاتو هیچ مانعی برای کاشت ابرو وجود نخواهد داشت بلکه در برخی موارد موجب بهبود در نتیجه عمل نیز خواهد شد. این توصیه به این دلیل است که ممکن است بعد کاشت ابرو برخی از گرافت‌های مو پس از مدتی از دست بروند و فواصلی مابین ابروهای کاشته شده هرچند جزئی ایجاد شود که نیازی هم به کاشت مجدد ابرو نمی‌باشد ولی وجود هاشور باعث پوشش کامل این نواحی شده و ظاهری  زیباتر به ابرو می‌بخشد.

 

 

چه مدت پس از کاشت ابرو به زندگی عادی بازمیگردیم؟

1 یا دو روز بعد از کاشت ابرو میتوانید به روند عادی زندگی برگردید.