جراحی شکم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید iransurgerycenter.ar و یا ما را (iransurgerycenter.ar)در اینستاگرام سرچ کنید

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 فیلم عمل شکم با توضیحات کامل از جراحی شکم

 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

در این مقاله میخوانیم
جراحی شکم چیست و تفاوت آن با لیپوساکشن چیست؟

کاندیدای مناسب جراحی شکم، جراحی شکم برای چه کسانی ممنوع است؟ و به چه کسانی توصیه نمیشود؟

 نحوه انجام عمل جراحی شکم

مینی ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام میشود؟

نحوه نشستن و خوابیدن پس از عمل شکم

عوارض احتمالی و وظایف شما بعد و حین عمل

جراحی شکم چقد درد دارد؟

آیا بعد از عمل جای بخیه (اسکار) باقی می ماند؟

آیا همزمان با عمل شکم میتوانم سینه یا باسن خود را هم عمل کنم؟

پاسخ همه سوالات فوق را در ادامه مطب بخوانید :)

 

لیفت بدن

 

جراحی شکم چیست و تفاوت آن با لیپوساکشن چیست؟

 جراحی شکم که به نام های آبدومینوپلاستی  ، تامی تاک و یا گاها بصورت اختصاری عمل ابدو نیز می‌گویند.

عمل شکم برای فرم دهی به شکمی که بیش از حد بزرگ شده و یا پس از لاغری یا بارداری پوست افتاده پیدا کرده انجام میشود. در عمل جراحی شکم چربی های ناحیه شکم و پهلو را برمیدارند،  پوست اضافی در شکم را برمی‌دارند و عضلات شکم  که شل شده اند را را محکم تر کرد. با این عمل شکم صاف، چین و چروک یا ترک‌هایی در پوست نیز تا حد امکان رفع میشوند خصوصا چین چروک و ترک های پایین ناف.

زمانی که مشکل فقط چربی اضافه است و پوست قوام و خاصیت ارتجاعی خوبی دارد، و اصلاح افتادگی شکم نیاز نیست با روش مکش چربی به تنهایی می توانید به نتایج خوبی دست یابید. این روش کوچک کردن شکم را جراحی شکم نمی گویند و در واقع مکش چربی شکم یا لیپوساکشن است. که دوره نقاهت 3 الی 7 روزه دارد.

 

اگر در نظر دارید که عمل جراحی شکم را انجام دهید بهتر است با جراح پلاستیک دارای دانشنامه بورد تخصصی مشورت کنید  تا تعیین کنید دقیقاً با چه روش هایی می توانید به بهترین نتایج نهایی ممکن برسید.

 عمل جراحی شکم ، عمل شکم

 

آیا هزینه جراحی شکم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد ؟

عمل جراحی شکم یک عمل زیبایی است و در 90 درصد مواقع تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. در مواردی که شکم آنقدر بزرگ و افتاده است که عوارضی برای پشت و کمر به وجود می‌آورد و موجب عفونت های پوستی می شود ترمیم برخی از نواحی مربوطه ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد. وقتی در این حالت شکم عمل شود دیگر جراحی شکم نیست و به آن عمل پانیکولکتومی میگویند. در این موارد حتماً باید پیش از عمل تاییدیه بیمه گر را بگیرید  .

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیپوساکشن و پیکرتراشی

 

 کاندیدای مناسب برای انجام جراحی شکم

کاندیدای مناسب عمل  شکم، مردان و زنان سالمی هستند که پوست شکم اضافی دارند، وزنشان ثابت است و خیلی چاق نیستند ، مشکلات جسمانی که مانع التیام درست زخم باشد ندارند، مثل مرض قلب یا برخی از اختلالات خود ایمنی. اگر مشکلی دارید که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد، حتما ترتیبی دهید که جراح پلاستیک و پزشک معالج تان با یکدیگر تبادل نظر کنند.

 

جراحی شکم به چه کسانی توصیه نمیشود؟

خانم های مجرد و خانم هایی که قصد دارند در آینده باردار شوند بهتر است که عمل جراحی شکم خود را تا بعد از بارداری خود به تعویق بیاندازند. عمل جراحی شکم در بارداری اختلال ایجاد نمی کند، با این همه نتایج مثبتی که از این عمل نصیبتان شده است به دنبال بارداری تا حد زیادی از دست می‌رود. زیرا با بارداری باز هم پوست کشیده میشود و ناچار نیاز به اصلاح مجدد شکم و انجام عمل خواهید بود ولی اگر با لیپوساکشن مشکل حل میشود مانعی برای خانم های مجرد و خانم هایی که قصد بارداری دارند ایجاد نمی شود.

لیفت شکم، عمل شکم

همچینن برای افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آنها بالای 38 باشد نیز عمل شکم توصیه نمی شود. خب چرا؟
علت این است که عارضه اصلی جراحی شکم آمبولی (حرکت توده چربی درون رگ ها که می تواند موجب به خطر انداختن سلامتی بیمار شود) است. احتمال آمبولی در افراد با BMI پایین تر از 38 کمتر است ولی هر چقدر شاخص توده بدنی بالاتر باشد احتمال خطر آمبولی بالاتر می رود و در افراد بالای 40 ، عمل ابدومینوپلاستی در رده خطرناک قرار میگیرد. در این افراد چند راه کار میتوان پیش گرفت. بهترین کار کم کردن وزن و بعد عمل شکم است . راهکار دوم انجام عمل های چاقی مثل اسلیو معده و یا بای پس معده است که باعث لاغری دائمی میشود  و بعد از کم کردن کامل وزن اقدام به جراحی شکم کرد : و راهکار آخر اینکه عمل شکم در 2 مرحله انجام شود مرحله اول خارج کردن چربی های شکم و پهلو و در مرحله بعدی برداشتن پوست اضافه و اصلاح عضلات داخلی.

 ابدومینوپلاستی ، مینی ابدومینوپلاستی

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی لیفت بدن و انیمیشن لیفت بدن

 نحوه انجام عمل جراحی شکم

 

عمل شکم با بیهوشی عمومی انجام میشود و بصورت حدودی 2 الی حداکثر 4 ساعت در اتاق عمل خواهید بود.در صورتی که به همراه جراحی شکم عمل دیگری مانند کوچک کردن سینه ، جراحی سینه و لیفت باسن و یا تزریق چربی به باسن نیز انجام شود این زمان طولانی تر و تا 6 ساعت نیز ممکن است طول بکشد.   به طور معمول، برش های جراحی شکم  بالای استخوان عانه زده (بالای شرمگاه و نزدیک محل برش عمل سزارین) می‌شود. بسته به میزان گستردگی عمل شکم ، ممکن است این برش ها بسیار کوتاه و در حد چند سانتی متر باشد یا از برجستگی‌ استخوان لگن تا برجستگی دیگر در طرف دیگر و حتی تا به پشت ادامه یابد. طول و محل این برش‌ها ارتباط مستقیم با آناتومی بدن شما و میزان اصلاح لازم دارد. دور ناف هم برشی زده می شود تا اتصال ناف با بدن قطع نشود و ناف به جریان خون رسانی خود متصل می ماند.

عمل ابدو ، عمل شکم

 از این طریق این برش‌ها، پوست و چربی زیر جلدی را از روی عضلات شکم تا تا دنده و جناغ سینه آزاد می کنند. با استفاده از بخیه های داخلی، هر جا لازم باشد فرم جدید شکم را ایجاد می‌کند. اگر جداشدگی عضله هم وجود داشته باشد، عضلات راست شکمی را که جدا شده است را سر جای خود قرار می‌دهند و به هم وصل می کند. پس از خارج کردن چربی های اضافی و اصلاحات داخلی، پوست را به سمت برش پایین می‌کشند بافت اضافی را می چینند و سوراخی مجدد برای ناف ایجاد می‌کنند و ناف را به لبه های سوراخ بخیه می کنن.. برش ها را با بخیه یا بست های فلزی می دوزند.

عمل شکم در تهران

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل زیبایی واژن

بصورت کلی عمل شکم شامل 4 مرحله است

  • لیپوساکشن ناحیه شکم و پهلو (که در صورت ضرورت ساکشن شکم، نام این عم لیپو ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی محیطی نام دارد)
  • اصلاح عارضه جداشدگی عضله شکم ، (که عبارت است از جدا شدن و شل شدن عضله راسته شکم به علت چاقی زیاد و یا بارداری). نکته ای که لازم هست بدانید این است که عارضه جدا شدگی عضله شکم در دراز مدت باعث کمردرد های مزمن می شود و جراحی شکم که به یک جراحی زیبایی شناخته شده است در این زمینه جراحی درمانی و یا پیشگری محسوب می شود. در جراحی شکم برای اصلاح این عارضه عضلات را بصورت موازی کنار هم قرار می دهند وبخیه میزنند.
  • جداکردن ناف از پوست و کشیدن پوست تا جایی که شکم کاملا صاف شود
  • برداشتن پوست اضافه، ایجاد سوراخ جدید برای ناف و بخیه پوست باقی مانده به پایین شکم

عمل شکمی ، مرکز جراحی زیبایی ایران

نحوه انجام مینی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم محدود

در مواردی که در آن به ترمیم عضله نیازی نیست ، چربی زیاد نداشته باشید و پوست اضافی و افتادگی شکم فقط در ناحیه پایین شکم است احتمالا شما کاندیدای عمل شکم محدود هستید.

جراحی شکم محدود نسبت به عمل شکم ساده تر، دوره نقاهت کوتاهتر و آسانتری دارد. زیرا میزان برش شکم کمتر است. در این عمل نیاز به جابجا کردن و بریدن ناف نیست و فقط قسمت پایین شکم و زیر ناف مورد جراحی قرار میگیرد.

 

 عمل شکم

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن و تزریق چربی به باسن

 آنچه در فرایند جراحی شکم انتظارم است

 عمل جراحی شکم معمولا،  با بیهوشی عمومی انجام می گیرد. ماندن یک شب در بیمارستان یا مرکز مخصوص ریکاوری بسته به حجم جراحی شکم توصیه می‌شود در اغلب موارد می‌توان عمل جراحی شکم را در مرکز جراحی معتبر یا اتاق عمل بیمارستان انجام داد.

 در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از به هوش آمدن، بسته به حجم جراحی شکم حتماً باید بزرگسال مسئول و هوشیار یا یکی از اعضای خانواده یا یک  فرد حرفه ای در تمام مدت کنارتان باشد. در ناحیه شکم و نیز محل برش ها احساس کشیدگی و ناراحتی خواهید کرد ولی جای نگرانی نیست با دارو می توان کنترل کرد.

نحوه نشستن و خوابیدن پس از عمل شکم

 در اغلب موارد جراح پلاستیک تان به شما توصیه می‌کند که معمولا یک تا دو هفته پس از جراحی شکم هنگام ایستادن بدنتان را کاملاً صاف نکنید و فقط به صورت نیمه درازکش بخوابید و زیر زانو هایتان بالش بگذارید.  ممکن است برای برخی از کارهای ابتدایی مثل لباس پوشیدن و رفتن به دستشویی در چند روز اول به کمک نیاز داشته باشید. حتماً باید در اسرع وقت ممکن راه رفتن را شروع کنید تا احتمال ایجاد لخته های خونی در بدن تان کاهش یابد.

 جراحی شکم

بهترین جراح شکم در تهران

 لوله های باریک نازکی (ِدرَن) برای تخلیه هر مایه اضافه که در محل عمل جمع می‌شود در بدنتان کار می گذارند این درن ها حدودا یک هفته بعد از جراحی برداشته میشوند . همچنین آن ناحیه را باندکشی می بندد و  بخیه های تان را پانسمان می‌کنند. بخیه های عمل شکم اغلب جذبی هستند در صورتی که جذبی نباشند حدودا 10 روز بعد از جراحی برداشته می شوند. به محض اینکه احساس آمادگی کرده اید می توانید فعالیت های سبک روزانه را از سر بگیرید.

هزینه عمل شکم

 بخیه های خارجی یا بست های فلزی را حدودا ظرف یک تا دو هفته برمیدارند. ممکن است بافت های شکمی تا مدتی که روند التیام در جریان است سفت باشد و آن ناحیه کرخت شود. بخش اعظم تورم قاعدتا ظرف ۲ تا ۴ ماه می خوابد و نتایج نهایی از جراحی شکم را می توان ۶ ماه بعد مشاهده کرد. محل برش های ابدومینوپلاستی تا یک یا دو سال بعدی همچنان روند نرم تر شدن، کمرنگ شدن و بهبود را طی می‌کند. جوشگاه ها نسبتا دائمی هستند، مثل جوشگاه های بعد عمل هر جراحی دیگری و کمرنگ تر از محل بخیه های سزارین. اما محل این بخیه را می توان زیر لباس‌های زیر و مایو ها پنهان کرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : کوچک کردن سینه و انیمیشن نحوه کوچک کردن سینه

 

 آنچه باید در مورد عوارض احتمالی جراحی شکم بدانید

عمل شکم،  اگر به دست جراح پلاستیک واجد شرایط روی کاندیدای با وضعیت جسمانی مناسب انجام گیرد عملی بسیار ایمن است. ولی در غیر اینصورت، عفونت ، عدم تقارن ، لخته های خونی، تجمع خون زیر پوست(هماتوم)، تجمع زیاد مایعات، مردن بافت (نکروز) و در موارد نادر آمبولی ریوی وجود دارد. ایجاد جای بخیه ( اسکار) برجسته یا نامنظم هم ممکن است. علاوه بر اینها،  خطر آسیب دیدگی بافت شکمی بر اثر صاف ایستادن پیش از التیام کامل وجود دارد. همچون هر جراحی دیگری، ممکن است نیاز به عمل‌های اصلاحی جزئی پیش بیاد، و خطرهای مربوط به بیهوشی را هم همیشه باید محتمل دانست.

 

 مسئولیت‌های شما طی انجام جراحی شکم

استعمال دخانیات ممکن است به شدت مانع التیام زخم ها شود به همین دلیل حتما باید چند هفته پیش از جراحی شکم و در سرتاسر دوره بهبود از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

چند روز پیش از عمل، از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین ویتامین E خودداری شود. روز عمل شکم باید با معده خالی باشید.

شب قبل به حمام بروید و بعد از 3 روز از عمل میتوانید حمام کوتاه بروید.

شب عمل و یکی دو روز بعد، احتمالا درد خواهید داشت که با مسکن کنترل میشود ولی در روزهای آتی فقط هنگام برخواستن و نشستن احساس درد خفیفی خواهید داشت. در چند روز اول باید خمیده راه بروید و دراز بکشید تا  عضلات شکمی کشیده نشوند.

قیمت جراحی شکم

هر چند ممکن است خمیده راه رفتن برای چند روز ناراحت‌کننده باشد، برای التیام زخم‌ها و حصول نتیجه خوب از جراحی شکم ضرورت تام دارد اگر خوب از زخمهایتان مراقبت کنید و تمامی دستورالعمل ها برای استفاده از پمادهای موضعی، ورقه های سیلیکون و ماساژ محل برش ها را رعایت کنید، جای برش ها به خوبی ترمیم می شود. علاوه بر اینها باید وزن خود را ثابت و در حد مطلوب نگه دارید و مرتب ورزش کنید تا شکم و اندامتان که با عمل صاف کردن شکم ظاهری بهتر پیدا کرده است همانطور بماند. لازم است به مدت حداقل 2 ماه بصورت شبانه روزی از گن استفاده کنید و فقط موقع حمام در بیاورید و در 2 ماه اول عمل شکم حتی وقتی گن خود را شسته اید باید با یک کمربند کشسان ناحیه عمل را ببندید. حتی بهتر است پوشیدن گن را تا 6 ماه ادامه دهید تا بدن و پوست با شرایط جدید خود را تطبیق دهد.

تا 2 ماه ورزش شدید و برداشتن اجسام سنگین و هر کاری که به بخیه های داخلی و خارجی فشار وارد کند ممنوع است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بازو و انیمیشن نحوه لیفت بازو

 عمل جراحی شکم

چقدر به هدف هایتان از جراحی شکم میرسید

به طور کلی، نتایج عمل جراحی شکم دائمی هستند. هر چند این نتایج ممکن است با بالا رفتن سن و نوسانات وزن تغییر کند. تغذیه سالم و ورزش منظم نتایج جراحی شکم را تقویت خواهند کرد. وقتی آن چربی های اضافه آویزان از شکمتان جای خود را به شکم خوش ترکیب و صاف بدهد و گودی پهلوهای تان دوباره پدیدار شود، شاید به لباس های جدید نیاز پیدا کنید و خواهید دید که با آزادی تازه یافته می توانید در فعالیت های جسمانی بیشتری شرکت کنید و اعتماد به نفس لازم را برای نمایش دادن بدن خود پیدا کنید.

 کوچک کردن شکم

شاید دوست داشته باشید بخوانید : بزرگ کردن سینه و انیمیشن عمل سینه

نتایج جراحی شکم چقدر ماندگار است؟

به علت سفت شدن عضلات شکم و پوست در ناحیه شکم تجمع چربی در این نواحی کمتر خواهد بود. ولی در نظر داشته باشید در صورت پر خوری و اضافه شدن وزن بیشتر از 15 کیلو قطعا اثرات چربی را در ناحیه شکمی نیز خواهید دید. جای امیدواری است که اغلب افرادی که جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) انجام میدهند به علت تاثیر زیادی که نتایج این عمل در اندام در روحیه شان می گذارد با وسواس بیشتری از رژیم های غذایی سالم پیروی میکنند و برای حفظ وضعیت جدیدشان ورزش را جزو برنامه های روزانه میگنجانند.

عمل زیبایی شکم

انیمیشن اطلاعات تکمیلی درمورد جراحی شکم

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید iransurgerycenter.ar و یا ما را (iransurgerycenter.ar)در اینستاگرام سرچ کنید

سوالات متداول:

آیا بعد از عمل شکم و لیپوساکشن شکم دیگر در ناحیه شکم چاق نمیشویم؟


تعداد سلول های چربی در هر ناحیه از بدن مشخص و محدود است. بعد از پیکر تراشی و لیپوساکشن شکم و لیپوساکشن هر ناحیه از بدن، بیشتر سلول های چربی آن ناحیه تخلیه می شود و امکان چاق شدن مجدد در آن ناحیه وجود نخواهد داشت.
اما در هر صورت با دریافت کالری اضافی، بدن به چربی سازی در سایر قسمت های بدن ادامه می دهد و حتی اگر تمام چربی بدن را تخلیه کنید، این کالری اضافی در نواحی خطرناکی مانند اطراف قلب و داخل رگ ها رسوب می کند. 
بنابراین توصیه اکید ما به شما این است که پس از لیپوساکشن، رژیم غذایی و ورزش مناسب را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
اگر نمی توانید رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید و اضافه وزن شما بسیار بالا است، می توانید ابتدا روش های چاقی مانند اسلیو معده یا بای پس معده را انجام دهید تا کاملاً میل به پرخوری را از دست بدهید.