جراحی شکم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 فیلم نحوه انجام عمل شکم

انیمیشن اطلاعات تکمیلی درمورد جراحی شکم

شکم برآمده را چطور اصلاح می‌کنند؟

 جراحی شکم که به آن آبدومینوپلاستی هم می‌گویند ، فرم ناحیه شکم را تغییر می دهد و ظاهر آن را صاف و شکیل می کند، در عمل جراحی شکم فقط برآمدگی شکم اصلاح نمی شود، در مواردی که انحنای پهلو ها از بین رفته و گوشت پهلوها را پر کرده باشد ،  با عمل جراحی شکم  پهلو ها را نیز صاف میکند و ظاهری صاف و تراشیده پیدا می‌کنید . عمل جراحی شکم جایگزین ورزش یا کاهش وزن توسط رژیم نمی شود و برای فرم دهی به شکمی که بیش از حد بزرگ شده و یا پوست افتاده پیدا کرده انجام میشود. در عمل جراحی شکم پوست اضافی در شکم را برمی‌دارند و عضلات شکم  که شل شده اند را را محکم تر کرد. میزان کمی چربی هم با عمل جراحی شکم از بدن خارج می کنند. شرایط مناسب برای درمان به روش جراحی شکم  هنگامی است که چربی های اضافه در ناحیه پایین یا میانه شکم باشد ویا اینکه کل شکم را در بر بگیرد ویا کل شکم را در بر بگیرد و تا پشت ادامه یابد.

 با عمل جراحی شکم، علاوه بر اصلاح پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم ، می توان عارضه موسوم به جداشدگی عضله شکم را  نیز برطرف کرد که عبارت است از جدا شدن عضله راست جداره شکم که به ویژه در برخی از زنان پس از بارداری رخ میدهد.

 عارضه هایی که با عمل جراحی شکم برطرف می‌شوند از لحاظ شدت و ضعف متفاوتند و بنابراین برای حصول نتایج مطلوب باید روش‌های متفاوتی در مورد آنها به کار رود. زمانی که مشکل فقط چربی اضافه است و پوست قوام و خاصیت ارتجاعی خوبی دارد، با روش مکش چربی به تنهایی می توانید به نتایج خوبی دست یابید.این روش کوچک کردن شکم را جراحی شکم نمی گویند و در واقع مکش چربی شکم یا لیپوساکشن است.

در عمل واقعی جراحی شکم، پوست اضافی ناحیه شکم نیز برطرف می‌شود و برای این کار باید پوست را برید و برداشت‌ تا شکم صاف و شکیل شود. اگر در نظر دارید که عمل جراحی شکم را انجام دهید بهتر است با جراح پلاستیک دارای دانشنامه بورد تخصصی مشورت کنید  تا تعیین کنید دقیقاً با چه روش هایی می توانید به بهترین نتایج نهایی ممکن برسید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : بزرگ کردن سینه

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 آیا هزینه جراحی شکم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد ؟

عمل جراحی شکم یک عمل زیبایی است. در مواردی که شکم آنقدر بزرگ و افتاده است که عوارض برای پشت و کمر وجود می‌آورد و موجب عفونت های پوستی می شود ترمیم برخی از نواحی مربوطه ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد. فتق را هم ممکن است بیمه پذیرد. در این موارد حتماً باید پیش از عمل تاییدیه بیمه گر را بگیرید .

 جراحی شکم ، لیپوساکشن

شاید دوست داشته باشید بخوانید : پیکرتراشی و لیپوساکشن

 کاندیدای مناسب برای انجام جراحی شکم

کاندیدای مناسب عمل جراحی شکم، مردان و زنان سالمی هستند که پوست شکم اضافی دارند، وزنشان ثابت است و چاق نیستند و هدف‌های واقع بینانه دارند، مشکلات جسمانی که مانع التیام درست زخم باشد ندارند، مثل مرض قلب یا برخی از اختلالات خود ایمنی. اگر مشکلی دارید که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد، حتما ترتیبی دهید که جراح پلاستیک و پزشک معالج تان با یکدیگر تبادل نظر کنند.

 خانم هایی که قصد دارند در آینده باردار شوند بهتر است که عمل جراحی شکم خود را به تعویق بیاندازند. عمل جراحی شکم در بارداری اختلال ایجاد نمی کند، با این همه نتایج مثبتی که از این عمل نصیبتان شده است به دنبال بارداری تا حد زیادی از دست می‌رود.

 نحوه انجام عمل جراحی شکم

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 عمل جراحی شکم را با بریدن و برداشتن پوست اضافه و گاه برداشتن چربی با زدن برش جراحی می‌دهند. به طور معمول، برش های جراحی شکم برای صاف کردن شکم بالای استخوان عانه زده می‌شود. ممکن است این برش ها بسیار کوتاه و در حد چند سانتی متر باشد یا از برجستگی‌ استخوان لگن تا برجستگی دیگر در طرف دیگر و حتی تا به پشت ادامه یابد. طول و محل این برش‌ها ارتباط مستقیم با آناتومی بدن شما و میزان اصلاح لازم دارد. دور ناف هم برشی زده می شود جز در موارد بالا کشیدن که در آن پوست اضافی فقط در ناحیه پایین شکم است و به ترمیم عضله نیازی نیست.

 از این طریق این برش‌ها، پوست و چربی زیر جلدی را از روی عضلات زیر آن تا دنده و جناغ سینه آزاد می کنند. سوراخی دور ناف ایجاد می‌کند و ناف به جریان خون رسانی خود متصل می ماند. با استفاده از بخیه های داخلی، هر جا لازم باشد فرم جدید شکم را ایجاد می‌کند. اگر جداشدگی عضله هم وجود داشته باشد، عضلات راست شکمی را که جدا شده است سر جای خود قرار می‌دهند و به هم وصل می کند. پس از خارج کردن چربی های اضافی و اصلاحات داخلی، پوست را به سمت برش پایین می‌کشند بافت اضافی را می چینند و برش ها را با بخیه یا بست های فلزی می دوزند. سوراخ جدیدی برای ناف ایجاد می‌کند و ناف را به لبه های سوراخ بخیه می کنند.

 پیکرتراشی ، جراحی شکم

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن و باسن برزیلی

 آنچه در فرایند جراحی شکم انتظارم است

 عمل جراحی شکم معمولا،  با بیهوشی عمومی انجام می گیرد. ماندن یک شب در بیمارستان یا مرکز مخصوص ریکاوری بسته به حجم جراحی شکم توصیه می‌شود در اغلب موارد می‌توان عمل جراحی شکم را در مرکز جراحی معتبر یا اتاق عمل بیمارستان انجام داد.

 در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از به هوش آمدن، بسته به حجم جراحی شکم حتماً باید بزرگسال مسئول و هوشیار یا یکی از اعضای خانواده یا یک  فرد حرفه ای در تمام مدت کنارتان باشد. در ناحیه شکم و نیز محل برش ها احساس کشیدگی و ناراحتی خواهید کرد زیرا با دارو می توان کنترل کرد.

 در اغلب موارد جراح پلاستیک تان به شما توصیه می‌کند که معمولا یک تا دو هفته پس از جراحی شکم هنگام ایستادن بدنتان را کاملاً صاف نکنید و فقط به صورت نیمه درازکش بخوابید و زیر زانو هایتان بالش بگذارید.  ممکن است برای برخی از کارهای ابتدایی مثل لباس پوشیدن و رفتن به دستشویی در چند روز اول به کمک نیاز داشته باشید. حتماً باید در اسرع وقت ممکن راه رفتن را شروع کنید تا احتمال ایجاد لخته های خونی در بدن تان کاهش یابد.

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 ممکن است لوله های باریک نازکی برای تخلیه هر مایه اضافه که در محل عمل جمع می‌شود در بدنتان کار بگذارند . همچنین احتمالاً آن ناحیه را باندکشی می بندد. یا بخیه های تان را پانسمان می‌کنند. به محض اینکه احساس آمادگی کرده اید می توانید فعالیت های سبک روزانه را از سر بگیرید.

 بخیه های خارجی یا بست های فلزی را حدودا ظرف یک تا دو هفته بر می دارند ممکن است بافت های شکمی تا مدتی که روند التیام در جریان است سفت باشد و آن ناحیه کرخت شود. بخش اعظم تورم قاعدتا ظرف ۲ تا ۴ ماه می خوابد و نتایج نهایی از جراحی شکم را می توان ۶ ماه بعد مشاهده کرد. محل برش ها تا یک یا دو سال بعدی همچنان روند نرم تر شدن، کمرنگ شدن و بهبود را طی می‌کند. جوشگاه های عمل جراحی شکم دائمی هستند، مثل جوشگاه های بعد عمل هر جراحی دیگری. اما محل این جوشگاه ها را می توان زیر اغلب لباس‌های زیر و مایو ها پنهان کرد.

 شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی زیبایی کوچک کردن سینه به همراه فیلم نحوه عمل

 

 آنچه باید در مورد عوارض احتمالی جراحی شکم بدانید

عمل جراحی شکم، اگر به دست جراح پلاستیک واجد شرایط روی کاندیدای با وضعیت جسمانی مناسب انجام گیرد عملی بسیار ایمن است. یکی از نتایج ممکن عدم تقارن است احتمال بروز عفونت، لخته های خونی، تجمع خون زیر پوست، تجمع زیاد مایعات، مردن بافت  (نکروز ) و در موارد نادر آمبولی ریوی وجود دارد. ایجاد جوشگاه های برجسته یا نامنظم هم ممکن است. علاوه بر اینها،  خطر آسیب دیدگی بافت شکمی بر اثر صاف ایستادن پیش از التیام کامل وجود دارد. همچون هر جراحی دیگری، ممکن است نیاز به عمل‌های اصلاحی جزئی پیش بیاد، و خطرهای مربوط به بیهوشی را هم همیشه باید محتمل دانست.

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 مسئولیت‌های شما طی انجام جراحی شکم

استعمال دخانیات ممکن است به شدت مانع التیام زخم ها شود به همین دلیل حتما باید چند هفته پیش از جراحی شکم و در سرتاسر دوره بهبود از استعمال دخانیات پرهیز کنید. علاوه بر این، باید به دقت تمامی توصیه‌های جراح پلاستیک تان را به کار ببندید . هر چند ممکن است خمیده راه رفتن برای چند روز ناراحت‌کننده باشد، برای التیام زخم‌ها و حصول نتیجه خوب از جراحی شکم ضرورت تام دارد اگر خوب از زخمهایتان مراقبت کنید و تمامی دستورالعمل ها برای استفاده از پمادهای موضعی، ورقه های سیلیکون و ماساژ محل برش ها را رعایت کنید، جای برش ها به خوبی ترمیم می شود. علاوه بر اینها باید وزن خود را ثابت و در حد مطلوب نگه دارید و مرتب ورزش کنید تا شکم و اندامتان که با عمل صاف کردن شکم ظاهری بهتر پیدا کرده است همانطور بماند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی پلک به همراه فیلم نحوه عمل جراحی پلک

 

چقدر به هدف هایتان از جراحی شکم میرسید

به طور کلی،  نتایج عمل جراحی شکم دائمی هستند. هر چند این نتایج ممکن است با بالا رفتن سن و نوسانات وزن تغییر کند. تغذیه سالم و ورزش منظم نتایج جراحی شکم را تقویت خواهند کرد. وقتی آن چربی های اضافه آویزان از شکمتان جای خود را به شکم خوش ترکیب و صاف بدهد و گودی پهلوهای تان دوباره پدیدار شود، شاید به لباس های جدید نیاز پیدا کنید و خواهید دید که با آزادی تازه یافته می توانید در فعالیت های جسمانی بیشتری شرکت کنید و اعتماد به نفس لازم را برای نمایش دادن بدن خود پیدا کنید.

 

 نمونه کارهای جراحی شکم کلیک کنید

 

 

جراحی شکم ، لیفت شکم ، ابدومینوپلاستی

 

تمامی سوالات خود را میتوانید در قسمت کامنت بنوسید تا پزشک متخصص پاسخگوی شما باشد

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

Comments powered by CComment