جراحی بینی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

عمل جراحی بینی


 بینی شما عضو مهمی است که امکان بو کردن، چشیدن، نفس کشیدن درست را به شما می دهد.  همچنین تعیین کننده‌ترین جزء چهره انسان هم هست.
جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی   یک جراحی 1 الی 4 ساعته با بیهوشی عمومی  یا بی حسی موضعی به همراه داروی خواب آور است که به منظور ایجاد هارمونی در صورت روی ساختمان صورت یا بهبود عملکرد بینی انجام می‌شود.  رینو واژه یونانی به معنی بینی است پلاستی هم یعنی شکل دادن. با رینوپلاستی بینی تغییر شکل می یابد تا ظاهر و یا تنفس فرد بهتر شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی پلک

 

جراحی زیبایی , جراحی پلاستیک


مزایای جراحی بینی در مرکز جراحی زیبایی ایران


بهبود عملکرد بینی و یا حفظ عملکرد قبلی

یکی از شایع‌ترین دلایل مشکلات تنفسی که به ساختار بینی مربوط می‌شود انحراف تیغه میانی بینی است. این تیغه تکیه گاه اصلی دو طرف بینی است. تیغه ای انحراف دارد که قوز داشته باشد، در رفته باشد، و یا جابجا شده باشد. این مسئله ممکن است مانع عبور هوا از یک یا دو مجرای بینی شود رفع این مشکل مستلزم برداشتن بخشی از تیغه و جابجا کردن آن است. اگر ساختار تیغه دچار نقص جدی باشد، شاید پیوند زدن غضروف یا استخوان ( از پشت گوش یا  دنده ) ضرورت پیدا کند.
بسیار پیش می آید که بعد از جراحی بینی عملکرد طبیعی بینی دچار اختلال می شود ما در مرکز جراحی زیبایی ایران ، در صورتی که مشکل تنفسی (به علت انحراف و یا  دررفتگی ) تیغه میانی داشته باشید این مشکلات را برطرف خواهیم کرد و در صورتی که مشکلی در این زمینه نداشته باشید تضمین میکنیم که عملکرد بینی شما هیچ تغییری نخواهد کرد. در صورت لزوم با پیوند زدن غضروف یا استخوان از نقاط دیگر بدن بینی شما را تقویت خواهیم کرد تا بر اثر مرور زمان تغییر یا انحراف در فرم بینی ایجاد نشود.

عمل بینی  , جراحی بینی

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت صورت با فیلم


 بهتر کردن ظاهر با جراحی بینی


 عمل بینی، رایج ترین عمل جراحی صورت است. با رینوپلاستی یکی از نتایج زیر یا تمامی آنها حاصل می شود:
•    اصلاح پل بینی - اصلاح قوز یا فرورفتگی، تغییر پل پهن یا باریک
•    اصلاح نوک بینی - کوچک کردن نوک برجسته / دکمه ای، تغییر زاویه  نوک و یا بلند کردن نوک های کوتاه
•    تغییر شکل سوراخ های بینی، شامل کوچک کردن سوراخ های گشاد
•    اصلاح چندین ویژگی بینی شامل اندازه، زاویه، و انحنای بینی در ارتباط وتناسب با سایر اجزای صورت
ما در مرکز جراحی زیبایی ایران با بهره گیری از متخصصین مجرب و با تجربه جراحی پلاستیک با تلفیق علم پزشکی و هنر زیبایی و با در نظر گرفتن سلایق فردی و هویت نژادی / ملیتی افراد و با توجه به هارمونی سایر اجزای صورت بهترین نتیجه را تضمین میکنیم. نتایج موفق صدها جراحی زیبایی بینی و رضایت بیماران گواه موفقیت مجموعه جراحی زیبایی ایران می باشد.

عمل بینی , جراحی بینی


احتمال بروز عوارض بعد از عمل بینی را کاهش می دهیم.


عوارض شایع عمل بینی کبودی و تورم صورت و اطراف چشم است که با مرور زمان برطرف میشود. ما در مرکز جراحی زیبایی ایران راهکارهایی برای کاهش حداکثری این مشکلات داریم ولی گاها ممکن است مشکلات جدی تری از جمله عفونت ، خونریزی ، آسیب به حفره ها و مشکلات پوستی و نیز مشکلات تنفسی و عوارض ناشی از بیهوشی عمومی پیش بیاید. ما در مرکز زیبایی ایران با رعایت دقیق جوانب جراحی بینی و پیش بینی شرایط احتمالی و در نظر گرفتن بالاترین استاندارد های جراحی زیبایی احتمال این عوارض را تا حد امکان کاهش میدهیم.


پرستار متخصص با هدیه ای منتظر به هوش آمدن شما خواهد بود


پس از عمل جراحی بینی ، در مرکز جراحی ایران، وقتی در اتاق ریکاوری به هوش می آیید میبینید پرستاری متخصص و مهربان در حال  مراقبت از شما و چک کردن علائم حیاتی شما است و با آرامش به همه نیاز ها و سوالات شما پاسخ خواهد داد. همچنین یاد آوری های لازم برای دوران نقاهت را خواهد کرد و همه مطالبی که شفاهی ارائه میشود بصورت بروشوری در اختیار شما قرار میدهد تا در صورت لزوم آن را مطالعه کنید. همچنین لوازم اولیه مراقبت را در قالب هدیه ای به شما خواهد داد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل لب

 


پس از عمل بینی ، در صورت بروز مشکل یا عارضه حاد و جدی تکرار جراحی رایگان است!


در موارد نادری ، احتمال بروز مشکلات بعد از جراحی بینی وجود دارد. در این صورت مرکز جراحی ایران جراحی ترمیمی را بدون هیچ هزینه ای و به طور رایگان برایتان انجام میدهد. همه هزینه ها بر عهده ما خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که مشکلات جزئی و سلیقه ای شامل جراحی ترمیمی رایگان نمی باشد و درصورت تکرار جراحی با هزینه اضافی قابل انجام است.


مشاوره با جراح پلاستیک


قبل از حضور در مرکز جراحی زیبایی ایران میتوانید بصورت آنلاین با ارسال عکس صورت خود با جراح پلاستیک مشورت نمایید و از هزینه ها و کیفیت جراحی زیبایی خود مطلع گردید. در جلسه مشاوره حضوری تمامی انتظارات خود را با جراح در میان گذاشته و در صورتی که فرم خاصی مد نظر ندارید جراح زیبایی ما با تجربه چندین ساله و در نظر گرفتن سایر اجزاء صورت شما بهترین پیشنهاد را به شما خواهند داد.

عمل بینی  , عمل جراحی بینی
بیان هدفتان  از عمل بینی ممکن است بسیار ساده و گاه هم کاملاً دشوار باشد. برقراری ارتباط کلامی با جراحی پلاستیک تان کلید دستیابی به نتایج مطلوب است. اما حواس تان باشد که پیش بینی دقیق نتایج عمل بینی دشوار است. استخوان، غضروف، و بافت نرم در محلی بسیار کوچک محصور شده اند و نحوه التیام بافت ها هم بعد از جراحی بینی با هم تفاوت دارد. در برخی از موارد، شاید لازم باشد برای برآورده شدن انتظارات تان بیش از یک عمل انجام دهید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت ابرو

جراحی بینی گوشتی, جراحی بینی استخوانی


 کاندیداهای مناسب برای جراحی بینی


 کاندیداهای عمل زیبایی بینی افراد سالمی هستند که رشد صورت آنها به پایان رسیده است.( به طور کلی افراد شانزده سال به بالا)
جراحی ترمیمی بینی را می‌توان به توصیه پزشک در هر سنی انجام داد. دامنه سنی آن بسیار وسیع است: ممکن است نوزادان به دلیل شکاف لب یا کام به عمل ترمیمی نیاز پیدا کنند، و بیماران کهنسال هم ممکن است به دنبال برداشتن تومور ناچار تحت عمل ترمیمی قرار بگیرند.


آیا هزینه عمل جراحی بینی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟


 وقتی عمل بینی برای بهبود کارکرد تنفسی آن باشد، گرفتن تاییدیه پیش از عمل از بیمه گر در مورد پوشش‌ هزینه ها لازم است. جراحی ترمیم بینی نیز ممکن است به منظور بازگرداندن ظاهری طبیعی تر به بینی ناقص شده بر اثر بیماری، تروما، یا نقص مادرزادی انجام ‌شود. ما به شما کمک می‌کنیم اسناد لازم را برای ارائه به بیمه گر و دریافت تاییدیه پیش از جراحی تهیه کنید. هر عمل بینی ترمیمی مستلزم معاینه دقیق، اسناد مربوطه، و روند جراحی مشخصی است تا بتوان از پوشش بیمه استفاده کرد.
 وقتی عمل بینی صرفا برای بهتر کردن ظاهر انجام شود یک عمل زیبایی است و هیچ پوشش بیمه‌ای به آن تعلق نمی گیرد. در مواردی رینوپلاستی برای بهتر کردن ظاهر همزمان با جراحی بینی برای رفع مشکل تنفسی انجام شود، ممکن است بیمه آن بخشی از هزینه جراحی، بیهوشی و سایر هزینه‌هایی را که مشخصاً برای بخش ترمیمی جراحی بینی صرف شده است را تحت پوشش قرار دهد. در این موارد هم باید تأییدیه را قبل از عمل از بیمه گر گرفت.

عمل بینی  , جراحی زیبایی بینی


 وظایف شما قبل از عمل بینی

 


قبل از عمل بینی مصرف داروهایی که در انعقاد خون خلل ایجاد میکنند از قبیل آسپرین ، ضدبارداری، ضد التهاب ، داروهای هورمونی، ویتامین E ، داروها و مکمل های گیاهی را قطع کنید.در صورت مصرف دخانیات، برای تقویت سیستم دفاعی بدن 6 هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی مصرف سیگار را قطع کنید
احتمالا جراح زیبایی خواستار انجام برخی آزمایش ها شود تا  وضعیت سلامتی شما را بررسی کند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیپوساکشن و پیکرتراشی

بهترین جراح بینی , عمل بینی باز

 


نحوه عمل جراحی بینی


 عمل بینی را معمولا به صورت سرپایی در مطب، مرکز جراحی، یا اتاق عمل بیمارستان انجام می‌دهند. معمولا این عمل با بی حسی موضعی همراه با داروهای خواب آور وریدی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 عمل جراحی بینی را معمولا به یکی از دو روش زیر انجام می دهند:
•    عمل بینی به روش بسته که با دید مستقیم محدود تر و دسترسی محدودتر به ساختمان بینی برش های جراحی را در داخل بینی میزنند.
•    جراحی بینی به روش عمل باز که در آن قاعده بینی (حدفاصل دو حفره بینی ) برش داده می شود تا بافت نرم را بلند کنند و جراح بتواند به طور مستقل ساختمان زیر آن را ببیند. در روش جراحی باز جراح تسلط بیشتری برای تغییر و فرم دهی قسمت های مختلف بینی دارد.

 ممکن است برای کوچک یا بزرگ کردن بخش های گوناگون بینی، غضروف و استخوان را ببرند، بردارند، جابجا کنند، یا پیوند بزنند.
ممکن است بافت نرم را هم کم یا زیاد کنند یا تغییر شکل دهند. برای برداشتن قوز بینی شما،  در حین جراحی بینی شما را میشکنند. عبارت صحیح تر آن استئوتومی است و یا شکستن استخوان بینی در محل تعیین شده. تمامی تغییراتی که در ساختمان بینی شما داده می شود به عنوان بخشی از سیر جراحی بینی دقیقاً از قبل  برنامه‌ریزی شده است.

عمل بینی  , رینوپلاستی


  آنچه پس از عمل بینی برایتان بیش می آید


 پس از جراحی بینی، ممکن است بینی را پانسمان کنند تا ساختمان بینی در جریان التیام سر جای خود بماند. یا ممکن است در بینی شما درن بگذارند تا مایعات را خارج کند و مجبور باشید آنها را فرو دهید. وقتی استخوان‌ها را در حین عمل می شکنند ممکن است بینی را گچ بگیرند تا در روند التیام محکم سرجایش بماند. بعد از عمل بینی صورت کبود و متورم می شود، به خصوص در ناحیه زیر چشم ها. ممکن است علاوه بر اینکه، در سطح بالایی دندان‌ها نیز احساس درد و ناراحتی کنید. در چند روز اول بهتر است غذایتان آبکی باشد.
 باید در روزهای پس از جراحی بینی انتظار درد داشته باشید. کمپرس های سرد و دارو به کنترل و کم کردن ورم و درد و ناراحتی تان کمک می کند.بعد از عمل بینی، ظرف شش هفته، بیشتر ورم و کبودی ها دیگر قابل روئیت نخواهد بود، مگر در نوک بینی. 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن با فیلم

لیفت بینی , لیفت بینی با نخ


وظایف شما پس از عمل جراحی بینی


مهم است که پس از عمل جراحی بینی سرتان را بالا نگه دارید تا ورم و کبودی کمتر شود و مایعات بینی را فرو ندهید. در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی بینی موادی از بینی شما خارج خواهد شد. ممکن است غلیظ و خون آلود باشد، و شاید هم لازم باشد که پوشش پشت لب تان را زود به زود عوض کنید تا احساس تمیزی و راحتی کنید.
احتمال دارد روز اول پس از جراحی بینی را در تخت خواب یا روی کاناپه بمانید، اما زیر سرتان باید در تمام مدت بلند باشد و بصورت طاق باز بخوابید.  باید فرد بزرگسال و مسئولی در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی بینی تمام مدت در کنارتان باشد. همچنین لازم است کمی راه بروید، در حالی که یک بزرگسال مسئول هم کنارتان هست. خم نشوید و چیز سنگین بلند نکنید. معمولا درن ها را ظرف یک تا دو روز پس از عمل بینی خارج می‌کنند. ظرف یک هفته، پانسمان و گچ را هم احتمالا بر می‌دارند، و کم کم ورم و کبودی کاهش می‌یابد. وقتی احساس آمادگی کردید می توانید فعالیت های روزانه را از سر بگیرید، اما تا زمانی که جراحتان اجازه نداده فعالیت بدنی شدید نکنید. هیچ فعالیتی که در آن خطر آسیب دیدن بینی تان هست انجام ندهید - بینی ممکن است به سادگی دوباره بشکند. باید دستکم یک سال اول پس از جراحی بینی کرم ضد آفتاب بزنید. ساختمان بینی شما و بافت های نرم روی آن دست کم یک سال وقت می‌خواهند تا در شکل نهایی خود تثبیت شوند.

عمل بینی  , عمل زیبایی بینی

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی سینه با فیلم


چقدر از هدف های شما از عمل جراحی بینی قابل دستیابی است؟


 نتیجه نهایی عمل بینی ممکن است یک سال بعد به طور کامل معلوم شود. اما حتی نتایج اولیه هم ممکن است مایه رضایت خاطر زیاد افراد شود که به دنبال ایجاد هارمونی در صورت خود یا اصلاح بینی برجسته یا نا متناسب با باقی اجزای صورت خود بودند.
نتایج جراحی بینی دائمی است، هر چند با بالا رفتن سن برخی از افراد، ممکن است ظاهر بینی آنها تغییر کند، از جمله تغییرات در غضروف و پایین افتادن نوک بینی.
در نظر داشته باشید که، این بینی شما است، انتظار نداشته باشید که عکس بینی ای را که خوشتان می آید برای جراح پلاستیک بیاورید و با جراحی بینی یکی مثل همین برایتان درست کند. ترتیب تمامی اجزای صورت با هم - و نه بینی به تنهایی - است که چهره شما را می‌سازند. حتی اگر بینی شما را عینا شبیه بینی عکس هم بکند باز شما شکل صاحب ان عکس نخواهید شد.
 اغلب وقت ها ساختمان بینی و بافت های نرم آن به گونه ای است که اجازه نمی‌دهد بینی شما را به شکلی که دوست دارید در آورند خلاصه این که نمی‌شود این بینی را برایتان آفرید پس باید صراحتا با جراح پلاستیک تان صحبت کنید و بدانید که چه نتایجی را می‌توان به دست آورد و کدام ها هم قابل حصول نیستند.

جراحی زیبایی بینی, بهترین جراحی پلاستیک


 عمل های تکمیلی به همراه جراحی بینی

 برای ایجاد هارمونی در صورت، جراحی زیبایی بینی ممکن است همراه با سایر عمل‌های جراحی روی ساختمان صورت، عمدتا گذاشتن پروتز، در صورت ،  انجام شود. همچنین می‌توان این عمل را با عمل های جوانسازی صورت برای رفع نشانه های پیری انجام داد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید و انیمیشن ببینید : کوچک کردن سینه

 

نمونه کارهای عمل بینی کلیک کنید

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید