عمل سینه مردان (ژنیکوماستی)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

عمل سینه مردان ، ژنیکوماستی

 

 عمل سینه مردان  یا ژنیکوماستی چیست؟

عمل سینه مردان یا ژنیکوماستی ،یعنی سینه های زنانه در مردان. این عارضه همیشه ناشی از چاقی و ورزیدن نبودن بدن نیست. حتی مردانی که بدنی ورزیده و مطلوب دارند، ممکن است بافت های اضافی در سینه داشته باشند. در مواردی که این عارضه ارثی باشد معمولا از آغاز بلوغ شروع می­شود . آمارها حاکی از این است که 36 درصد آقایان با این مشکل مواجه هستند.

علت ایجاد ژنیکوماستی  چیست؟

علت اصلی لزوم عمل سینه مردان عدم تعادل در نسبت استروژن به آندروژن در دوران بلوغ است که می تواند منجر به رشد نامنظم و نامتقارن سینه در مردان شود. این تغییرات ممکن است تا بزرگسالی ادامه داشته باشد. این اتفاق بطور طبیعی یک بار در دوران شیرخوارگی به علت تغذیه مستقیم از شیر مادر که منبع استروژن است اتفاق می افتد و بار دیگر در دوران بلوغ پیرو تغییرات هورمونی ایجاد می شود که در حالت نرمال در هر دو دوره، خود بخود و با بازگشت به تعادل هورمونی رفع می­گردد. ولی گاهی بنا به ژنتیک و وراثت یا به علت استفاده از داروهایی مثل هورمون های تجویزی، استفاده از ماری جوانا، مشکلات کبدی ناشی از مصرف الکل و گاهی هم وزن بالا و انباشت چربی در ناحیه سینه و همچنین در مواردی مشکلات جدی تر مانند سرطان بیضه و سرطان ریه هم میتواند باعث این اختلال و عمل سینه مردان شود. وجود سینه زنانه در مردان از لحاظ سلامتی آسیبی به مردان نمی‌زند ولی در سلامت عاطفی و روانی به شدت موثر است و باعث  عدم اعتماد به نفس و عدم حضور در استخر، ساحل، تعویض لباس در رختکن عمومی می­­ شود.

 

 جراحی سینه مردان ; جراحی سینه مردان در تهران

برجستگی و حجم پستان مردان، ناشی از رشد بافت های غده­ای یا انباشت چربی است. اگر برای مدت طولانی سینه بزرگ شده و پوست را کش آورده باشد، ناحیه پستان آویزان می­ شود. شاید برای اصلاح سینه لازم باشد عمل های دیگری انجام گیرد. عمل سینه مردان شامل برداشت بافت غده ای ( ژنیکوماستی ) ، برداشتن چربیهای سینه (لیپوماستیا) و در صورت لزوم برداشتن پوست اضافه و تغییر اندازه و محل نوک سینه است.

با عمل سینه مردان ( ژنیکوماستی ) ،  حجم سینه کاهش می‌یابد و نیم رخ پستان مردان ظاهری عضلانی به خود می گیرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیپوساکشن و پیکرتراشی

آیا هزینه عمل کوچک کردن سینه مردان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

کوچک کردن سینه مردان، عمل زیبایی  است و مشمول پوشش بیمه نمی­ شود. استثناهایی بسیار نادر عبارتند از: موارد ژنیکوماستی حاد و عموماً یک طرفه که برخی از بیمه‌گران ممکن است آن را عمل ترمیمی به حساب بیاورند. همیشه باید از پیش تاییدیه بیمه‌گر را گرفت.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی سینه مردان (ژنیکوماستی)

کاندیدای مناسب برای عمل کوچک کردن سینه مردان، مردانی هستند که اندازه سینه هایشان دو سال ثابت مانده است. وسایر روش­های ورزش و رژیم نتیجه نگرفته اند.
عمل کوچک کردن سینه مردان به افرادی که دیابت، بیماری قلبی یا ضعف در سیستم ایمنی بدن دارند، توصیه نمی‌شود. ولی برای افراد سالم عملی بسیار رضایت بخش با نتایج دائمی است.

 

 کوچک کردن سینه مردان ; عمل کوچک کردن سینه مردان

جزئیات مربوط به عمل کوچک کردن سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان به یکی از روش‌های جراحی فرم دهی به بدن اصلاح می‌شود:

  • برداشتن بافت و در صورت لزوم پوست اضافی
  • مکش چربی (در صورتی که این عارضه در آنها در رده خفیف یا متوسط بوده و پوست اضافی وجود ندارد)

 

برای اینکه به نتایج خوبی از ژنیکوماستی دست یابید و ایمنی و رضایت خاطرتان با عمل سینه  مردان بالا برود باید اول به دقت تعیین کنید که چه چیزی عامل این عارضه است، باید عامل اصلی سینه های بزرگ شناسایی شود و اقدام به رفع عامل بوجود اوردنده سینه بزرگ نمود. در مرحله باید بررسی کرد که علت این بزرگی سینه بافت غده­ای اضافی است یا چربی اضافه یا هر دو. برای این منظور، بهترین کار آن است که با یک جراح پلاستیک دارای دانشنامه بورد تخصصی و تجربه در هر دو روش برداشت و مکش چربی مشاوره کنید. ما در مرکز جراحی زیبایی ایران،  با متبحرترین پزشکان این حوزه همکاری میکنیم تا بهترین نتیجه را از عمل سینه مردان بدست آورید.

 کوچک کردن سینه مردان ارزان ، عمل سینه مردان

در مواردی که ژنیکوماستی عمدتاً به‌صورت بافت غده­ای فشرده است، با روش­های برداشتن بافت به نتایج بهتری می‌توان دست یافت.در این روش معمولاً برش جراحی سینه مردان در خط پیرامون هاله پستان (پوست رنگین دوره نوک ) یا در ناحیه زیر بغل مخفی می‌شود اگر قرار باشد که پوست اضافی هم برداشته شود برش را به احتمال زیاد دور هاله و گاه در چین زیر پستان می زنند. برش ها باید با بخیه های جذبی یا غیر جذبی بسته شوند. بعد از جراحی سینه مردان از پوشش های فشاری استفاده می شود تا سینه را در حالت جدید ثابت نگه دارد.

در مواردی که چربی اضافی هم عامل دخیل باشد، باید همراه با روش برداشتن بافت از مکش چربی (لیپوساکشن) هم استفاده شود. هر جا که عامل این عارضه صرفاً چربی باشد با لیپوساکشن به تنهایی می‌توان به نتایج مطلوب دست یافت. روش های لیپوساکشن تورمی و با کمک اولتراسون مناسب اند. که با برش های چند میلیمتری چربی ها را تخلیه می کنند.

 

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل شکم

آنچه پس از جراحی سینه مردان (ژنیکوماستی) در انتظارم است

عمل کوچک کردن سینه مردان ، تحت بیهوشی عمومی و یا با بی‌حسی موضعی با داروهای خواب آور انجام می‌شود ، نوع بیهوشی بستگی به روش عمل و توصیه‌های جراح پلاستیک شما دارد. این عمل گاهی به صورت سرپایی در مطب و یا مرکز جراحی یا اتاق عمل بیمارستان انجام می‌شود. در پی جراحی سینه مردانژنیکوماستی  ) احتمالاً به مدت 5 الی 10 روز در محل عمل کمی احساس ناراحتی و درد خواهید کرد که با داروهای مسکن کنترل می شود. سینه کمی متورم و احتمالا کبود خواهد بود. پس از عمل کوچک کردن سینه مردان ، باندی کشی دور سینه بسته میشود تا پوست را در فرم جدید بدن فشار دهد و تا زمان التیام بافت از آن محافظت کنند. ممکن است لوله های نازک کوچکی در برش ها کار گذاشته باشند تا هر مایع اضافی را تخلیه کنند.

ژنیکوماستی

حتی اگر احساس می‌کنید که می‌توانید از خود مراقبت کنید، باید بزرگسال مسئول، یکی از اعضای خانواده یا دوستان یا فردی حرفه ای دست کم ۲۴ ساعت پس از عمل ژنیکوماستی کنارتان باشد. بسته به تکنیک به کار رفته و حجم عمل، می­توانید سه  یا چهار روز بعد از عمل فعالیت های عادی مانند مطالعه، آشپزی، پیاده روی را از سر بگیرید. و برای سرکار رفتن این زمان بصورت حدودی 5 روز الی یک هفته است. به شرط آنکه چیزهای سنگین بلند نکنید یا کاری انجام ندهید که مستلزم هل دادن یا کشیدن باشد. ظرف یک هفته تا 10 روز بخیه ها را میتوان کشید. تا زمانی که التیام کامل نیافته اید  و حدودا 6 هفته، بنا به توصیه جراح پلاستیک تان باید از هر فعالیت جسمانی که مستلزم برداشتن بارهای سنگین یا استفاده از نیروی بالاتنه باشد پرهیز کنید. یک الی سه ماه طول می کشد که تورم و کبودی صورت کامل رفع شود و نتیجه نهایی عمل سینه مردان مشاهد شود.

 

خطرها و عوارض احتمالی جراحی سینه مردان

خطرها و عوارض احتمالی عمل کوچک‌کردن سینه مردان عبارت است: از دست دادن خون، تجمع خون یا مایعات زیر پوست، عدم التیام کامل برش­ها، عفونت و تمامی خطرهای احتمالی لیپوساکشن. علاوه بر اینها خطر های مربوط به بیهوشی هم هست.

احتمال دارد که ناهمواری و عدم تقارن ایجاد شود. ایجاد تقارن کامل بین دو سینه همیشه ممکن نیست. رایج ترین مشکل ناشی از جراحی کوچک کردن سینه مردان، برداشتن بیش از اندازه بافت ها و ایجاد فرورفتگی است. این مشکل به سختی درمان می شود و حتی ظاهر را بدتر از اول می کند. ما در مرکز جراحی زیبایی ایران تمامی تمهیدات لازم برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات را اندیشیده ایم و احتمال عوارض را تقریبا به صفر رسانده ایم.

 عمل سینه مردان ; عمل سینه مردان در تهران

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی پلک

مسئولیت‌های شما پس از عمل سینه مردان (ژنیکوماستی )

مسئولیت پیروی از تمامی توصیه های جراح تان از جمله توقف مصرف دخانیات پیش از جراحی سینه و در سرتاسر دوره بهبودی برعهده شماست. مراقبت از زخم ها و توصیه های مربوط به فعالیت ها را باید به دقت رعایت کنید. اگر این عارضه در شما بر اثر استفاده از استروئید‌های آنابولیک یا ماری جوانا ایجاد شده است نه فقط برای حفظ ظاهرتان، که بر حفظ سلامتی خود به قطع کامل آنها فکر کنید. بعد از عمل حتما باید به پشت بخوابید و از خوابیدن روی شکم و هر کاری که به زخم فشار وارد کند خودداری کنید.

  عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان  ، جراحی سینه مردان مردان

هدف ها و نتایج شما از عمل سینه مردان 

نتایج جراحی سینه مردان  (ژنیکوماستی )  را بلافاصله می توان دید، هر چند که نتیجه نهایی پس از خوابیدن ورم طی یک الی سه ماه مشخص می شود. نتایج اصلاح سینه زنانه در مردان معمولاً دائمی است. با این حال در برخی از موارد افزایش شدید وزن ممکن است فرم پستان مردان را تغییر دهد .

افزون بر این ، در صورتی که جراحی کوچک کردن سینه مردان  ( ژنیکوماستی  ) در نوجوانی انجام ‌شود که رشد سینه هنوز کامل نشده است، رشد بیشتر پستان ها ممکن است نتایج عمل را تغییر دهد.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل بینی

قضیه فقط جسمانی نیست

تقویت روحیه و اعتماد به نفس مردانه معمولاً بلافاصله پس از عمل سینه مردان رخ می‌دهد. برخی از مردان پس از ژنیکوماستی  مصمم می‌شوند که بدن خود را ورزیده کنند. در مورد نوجوانان و جوانان اصلاح عمل کوچک‌کردن سینه مردان ممکن است سبب بهبود مهارتهای اجتماعی و حتی عملکرد بهتر تحصیلی شود. وقتی چیزی که زمانی مایه تمسخر و خجالت بود دیگر وجود ندارد اعتماد به نفس بسیار تقویت می‌شود. از جمله لباس های تازه ای که در کمدتان جای می‌گیرد تی شرت ها و پلیورهای چسبان خواهد بود و البته مایو.

 

 

 

 

 جراحی کوچک کردن سینه  ، عمل سینه مردان

 

 

 

 برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید