جراحی زیبایی گوش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

جراحی گوش ,هزینه اتوپلاستی

گوش های بیرون زده یا بد شکل را چگونه می توان درست کرد؟

 زمانی بود که جراحی گوش برای اصلاح گوش های بیرون زده اتوپلاستی را چسباندن گوش به سر می نامیدند. امروزه تصور بر این نیست که گوش چسبیده نتیجه مطلوبی برای جراحی گوش یا اتوپلاستی باشد. با جراحی گوش می‌توان ظاهر گوشه های بیرون زده را زیباتر کرد تا فرم طبیعی تر و ظاهری خوش آیندتر پیدا کند.

 هرچند معمولاً عمل جراحی گوش روی کودکان انجام می‌دهند، خیلی از بزرگسالان هم به این عمل متوسل می‌شوند تا ظاهری را که از زمان کودکی آزادشان می‌داده بهبود بخشند. بسیاری از این بزرگسالان در بیشتر دوران عمرشان ناچار بودند مدل مویی انتخاب کنند که گوش هایشان را بپوشانند.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل بینی

 

 زاویه ای جدید برای گوش ها توسط جراحی گوش

 گوش هایی را که بیرون می زنند معمولاً  گوش فیلی می نامند. اما در واقع در اغلب موارد اندازه این گوش ها خیلی هم بزرگ نیست. بیشتر وقتها این گوش‌ها به دلیل گودی  بیش از حد غضروف و یا نبود لاله طبیعی ( چین خوردگی غضروف داخلی بخش فوقانی گوش) از دوطرف بیرون می‌زند. گوش بیرون زده ممکن است کودک را آماج شوخی و تمسخر همسالانش قرار دهد. این مسئله ممکن است از سنین بسیار پایین و سرنوشت‌ساز، در زمانی که اعتماد به نفس کودک در رشد اجتماعی و سلامت عاطفی او بسیار مهم است، و عزت نفس او را بسیار خدشه دار کند.

جراحی زیبایی گوش , جراحی پلاستیک

 در گذشته طی جراحی گوش،  گوش بیرون زده را غالباً با برداشتن تکه ای از غضروف از پشت گوش و نزدیکتر کردن گوش به سر با بخیه زدن برش انجام می دادند. این تکنیک سبب میشد ظاهر گوش بسیار غیرطبیعی شود، زیرا چین های طبیعی گوش را بدشکل و  تیز می کرد. امروز هم همین تکنیک ها به کار می روند اما محل برش ها در جراحی گوش به گونه ای انتخاب می‌شود که انحناهای طبیعی گوش را نگه دارد، یا این انحناها را ایجاد کند. ضمن اینکه زاویه گوش را نسبت به سر اصلاح می‌کند ممکن است در واقع گوش را ضعیف کند و روی خود را برگرداند تا نتیجه کار طبیعی به نظر برسد. گاه در مواردی که غضروف بخش گود داخل گوش (که به آن صدف گوش می گویند ) بیش از حد گود باشد ممکن است بخشی از آن را بردارند . سایر بدشکلی  های گوش که نادرترند و می توان آنها را با جراحی پلاستیک ترمیمی اصلاح کرد عبارتند از:

جراحی گوش , جراحی زیبایی

  • گوش آویزان، پیاله ای، یا جمع شده که بیرون زده است، گوشی که اندازه و محیط اش در مجموع احتمالا کوچک باشد و ممکن است لاله داشته باشد یا لبه های چین های آن تخت باشد. در برخی از موارد گوش ممکن است در جای پایین تر از محل طبیعی گوش قرارگیری گوش در سر قرار داشته باشد این مورد ممکن است در یک یا هر دو گوش یک طرفه دو طرف پیش بیاید و ممکن است در شنوایی هم تاثیر بگذارد یا نگذارد.
  • گوش اشتال به گوشی می گویند که بدشکل است و ممکن است ظاهری مثل شخصیتی فرازمینی با گوش های نوک تیز به فرد بدهد این عارضه معمولا اختلالی در شنوایی به وجود نمی‌آورد.
  • گوش مخفی به گوشی می گویند که انگار در جمجمه مخفی شده در حالی که در واقع بخشی از گوش روی خود تا خورده و زیر پوست سر پنهان مانده است .
  • میکروتیا بدشکلی جدی گوش است که در آن گوش به طور کامل شکل نگرفته است ممکن است بر آمدگی یا چین ها و ساختمان طبیعی گوش را اصلا نداشته باشد یا کم داشته باشد ممکن است که شنوایی مختل شود یا به طور کامل از دست برود، چون ممکن است گوش فاقد مجرای شنوایی بیرونی باشد. بازسازی گوش رشد نیافته مستلزم چندین مرحله جراحی برای ایجاد گوش بیرونی طبیعی تر است.

جراحی گوش الاغی , جراحی گوش

شاید دوست داشته باشید بخوانید و با انیمیشن ببینید : جراحی پلک

 عمل‌های ترمیمی جراحی گوش در هر یک از موارد بالا مستلزم آن است که برای هر فرد به طور مشخص روشی را انتخاب کرده و در برخی از موارد یک تیم باید عمل جراحی گوش را انجام دهند: جراح پلاستیک، متخصص کودکان، آسیب شناس گفتار، متخصص شنوایی و یک مددکار اجتماعی .

ممکن است عمل ترمیمی جراحی گوش در چند مرحله انجام شود. بنابراین، اول باید جراح پلاستیک یا جراحی پلاستیک صورت دارای دانشنامه بورد تخصصی و با تجربه در جراحی گوش مشاوره کنید. جراح باید سیر جراحی گوشرا معین و درمان لازم را توصیه کند، و تیم متخصصان را به شما توصیه کند یا خود این تیم را تشکیل دهد.

 

جراحی ترمیمی گوش , عمل جراحی گوش

نحوه عمل جراحی گوش

در مورد کودکان ، جراحی گوش معمولاً با بیهوشی عمومی انجام میشود، در بزرگ سالان ممکن است از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با داروهای خواب آور خوراکی یا وریدی استفاده شود. جراحی در مطب مرکز جراحی مجهز یا  در اتاق عمل بیمارستان انجام می‌شود.

جراحی گوش برای اصلاح گوش های بیرون زده، یا با بدون برداشتن غزروف مستلزم زدن بخیه برای ایجاد شکل جدید گوش و نگه داشتن آن سر جای خود در حین التیام است. جراحی گوش ممکن است روی هر دو گوش انجام شود حتی اگر فقط به نظر می‌رسد که یک گوش بیرون زده است. به این ترتیب نتیجه کاملاً یکدست می شود به دست می‌آید این نوع جراحی گوش را می‌توان به صورت سرپایی انجام داد.

جراحی گوش , اتوپلاستی

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت صورت

عمل ترمیمی جراحی گوش ممکن است مستلزم پیوند زدن غزروف برداشته از نواحی دیگر بدن مثل دنده یا یک تکه استخوان از قاعده جمجمه یا ران باشد. در برخی از موارد، مواد مصنوعی ممکن است به جای پیوندهای گرفته از بدن خود بیمار به کار برود.

فقدان کامل گوش بیرونی به دلیل نقص مادرزادی از دست دادن گوش به دنبال بیماری یا بریده شدن گوش با برنامه ریزی یا بر اثر تصادف را می توان با پروتز گوش اصلاح کرد. پروتز هایی که این روزها با جراحی گذاشته می‌شوند ظاهری بسیار طبیعی دارد و اگر لمس هم بشوند شبیه گوش طبیعی خواهند بود. طول مدت ترمیم به تعداد عمل های لازم برای نیل به نتیجه نهایی را می توانید بسته به هر مورد تایید کرد. احتمالا از جراح تان بخواهید هر مرحله از برنامه جراحی خود روی شما یا فرزندتان را مشخصا توضیح دهد. در اغلب موارد می‌توان عمل ها را به صورت سرپایی انجام داد.

جراحی گوش , عمل گوش

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی فک و صورت

کاندیدای مناسب جراحی گوش ( اتوپلاستی )

 جراحی گوش برای اصلاح گوش های بیرون زده را می‌توان خیلی زود، حتی در  ۴ سالگی یا حتی زمانی که رشد گوش ها کامل شده است، حدود ۶ یا ۷ سالگی انجام داد. بهترین کار این است که  جراحی گوش را در صورتی و زمانی برنامه ریزی کنید که کودک تمایلی به اصلاح این عارضه نشان می دهد و می توانند این تمایل را بیان کند. علاوه بر این کودک باید بتواند درک کند که تجربه جراحی چیست و بعد از عمل  جراحی گوش  هم قادر به رعایت محدودیت های پس از عمل  جراحی گوش باشد. باید مسئولیت‌های بیمار مثل دست نزدن به بانداژ یا پوشش های گوش را بپذیرد. بزرگسالان هم از نتایج  جراحی گوش بسیار خرسند می‌شوند  و آنها هم اگر افراد سالمی باشند کاندیدای مناسبی برای این جراحی‌ها هستند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : کوچک کردن سینه مردان

 جراحی ترمیمی  گوش برای اصلاح بدشکلی ها و یا رشد نیافتگی گوش بیرونی را می توان در هر سنی انجام داد.

 آنچه پس از  جراحی گوش یا اتوپلاستی تجربه خواهید کرد

پانسمان نمیگذارد محل شکل جدید گوش ترمیم شده یا جابجا شده را ببینید. این بانداژ برای نگه داشتن و حفاظت از گوش در مراحل اولیه التیام ضروری اند، و در برخی از موارد عملاً به انطباق پوست با غضروف تغییر یافته زیر آن کمک می‌کند . ممکن است پس از  جراحی گوش  دردی تپشی یا مبهم احساس کنید که می‌توان با داروهای خوراکی به راحتی آن را کنترل کرده . در اغلب موارد بیمار به محض اینکه احساس آمادگی کرد، معمولاً ظرف یک روز یا کمتر پس از  جراحی گوش می‌تواند فعالیت های سبک روزانه خود را از سر بگیرد.

 ممکن است تا چند روز پس از  جراحی گوش  سردرد و احساس ناراحتی ادامه پیدا کند محل برداشتن بافت پیوندی هم دردناک خواهد بود و ممکن است اندکی قرمز و متورم یا اندکی کبود شود.

هزینه جراحی گوش , اتوپلاستی

ظرف یک هفته  جراحتان بانداژ و پانسمانتان را برمی‌دارد تا شکل جدید گوش را ببینید اگر بخیه  ای باشد باید کشیده شود و احتمالاً در همین زمان یا یک یا در چند روز بعد کشیده خواهد شد.

 بیمار می تواند به محض اینکه احساس کرد آماده است یا با جراح اجازه فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. اغلب کودکان می توانند به محض اینکه آماده بودند بازی کردنشان را از سر بگیرد، به شرطی که گوش ها و محل برداشتن پیوندها از آسیب‌های احتمالی مصون بماند. در برخی از موارد ممکن است جراح تان توصیه کند که تل سری را هر روز یا فقط شبها ببندید تا گوش ها را در موقعیت جدیدش نگه دارد.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت ابرو

 

 آنچه باید در مورد جراحی گوش بدانید

ممکن است پس از  جراحی گوش  در محل عمل خون زیر پوست  جمع شود اگر مقدار آن زیاد باشد باید آن را تخلیه کرد وگرنه ممکن است غزروف  زیر پوست تاب بردارد و سبب ایجاد بد شکلی موسوم به گوش کلمی (گوش کشتی گیر ها ). عفونت هم در  اتوپلاستی از  احتمالات بسیار نادر است باید این عفونت را هم به صورت تهاجمی درمان کرد چون غضروف منبع خون رسانی  ضعیفی دارد و با آنتی بیوتیک به تنهایی خوب پاسخ نمی‌دهد. همچنین مانند هر جراحی دیگری خطرهای ناشی از بیهوشی هم در میان است. عوارض احتمالی دیگر عبارتند از احتمال اصلاح بیرون زدگی بیشتر یا کمتر از حد لازم. چون غزروف نرم و انعطاف پذیر است نحوه واکنش آن به تغییر شکل شاید به طور کامل قابل پیش‌بینی نباشد. عدم تقارن مختصر تو گوش نیز ممکن است پیش در  جراحی گوش بیاید اما میزان کمی از عدم تقارن طبیعی است و غالباً کسی متوجه آن نمی شود .

جراحی گوش , بهترین جراح گوش

 مسئولیت های شماپس از انجام عمل جراحی گوش

چه بزرگ سال باشید چه کودک حتما  باید به تمام دستورهای جراحتان عمل کنید، از جمله اینکه بانداژها یا پانسمان را دست نخورده نگه دارید. هرچند ممکن است پانسمان اذیتتان ‌کند یا باعث خارش شود حتماً باید بگذارید سرجایش بماند و به هیچ وجه آن را برندارید جابه‌جا نکنید و تکان دهید تا وقتی که جراحتان خودش آنها را بردارد. پانسمان مهم است چون می گذارد که پوست با غضروف منطبق شود و خون در زیر آن جمع نشود. پس از عمل باید حتماً از تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید چون ممکن است گوش ها برای همیشه تغییر رنگ بدهند.

 از بیماران بزرگسال که دخانیات مصرف می کنند خواسته می شود چندین هفته پیش از  جراحی گوش و چندین هفته پس از آن از مصرف دخانیات پرهیز کنند.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل لب

 

 هدف های شما از  اتوپلاستی

نتایج  جراحی گوش دائمی است نتایج اتوپلاستی به محض برداشتن پانسمان مشهود است هرچند در آن ناحیه تورم و کبودی نیز دیده می شود با طی شدن مراحل گوناگون درمان،  نتایج بازسازی و ترمیم قابل رویت خواهد بود.

 در  جراحی گوش  موضوع فقط قضیه ظاهر نیست

 ضریب ایمنی و رضایت بیمار پس از عمل  جراحی گوش بسیار بالا است،  به شرطی که جراحان پلاستیک یا جراحان پلاستیک صورت مجرب و واجد شرایط این عمل را انجام دهند. کودکان،  پس از این عمل  جراحی گوش ممکن است عزت نفسشان بسیار بالا برود. ممکن است به دلیل اینکه دیگر آماج شوخی و تمسخر همسالان نشان قرار نمی‌گیرند، عملکرد تحصیلی و مهارتهای اجتماعی آنها بهبود یابد، یا زندگی روزمره شادمانه تری را پیدا کنند.

جراحی گوش ,هزینه اتوپلاستی

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم