جراحی زیبایی لیفت سینه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 لیفت سینه

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی برای اصلاح افتادگی و شل شدگی سینه انجام می شود. سینه ها پس از حاملگی و شیر دهی، افزایش سن و یا ژنتیک یا برای اصلاح عدم تقارن سینه ها نیاز به جراحی زیبایی سینه و لیفت سینه پیدا می کنند.

 در صورتی که سینه ها بیش از حد برزگ باشند به همراه لیفت سینه عمل کوچک کردن سینه نیز انجام می شود. و در صورتی که سینه ها علاوه بر افتادگی، کوچک باشند عمل پروتز سینه به همراه لیفت سینه انجام می شود.

جراحی سینه ، لیفت سینه

 

قبل از عمل لیفت سینه

احتمالا دکتر از شما نتیجه سونوگرافی سینه و اگر بالای 35 سال باشید ماموگرافی (عکس رادیولوژی از سینه) را خواهد خواست.

حدود 2 هفته قبل از جراحی لیفت سینه، مصرف داروهایی مانند آسپیرین و داروهای حاوی آسپیرین، نوافن و ژلوفن، ویتامین E  و داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی را قطع کنید. زیرا این داروها خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند. هر نوع دارویی که استفاده میکنید حتما به پزشک اطلاع دهید.

بسته به نتایج آزمایش های شما ممکن است دکتر، نتایج مشاوره با پزشک متخصص قلب، غدد و ... را از شما بخواهد.

2 ماه قبل از عمل، استعمال سیگار و دخانیات باید کنار گذاشته شود، زیرا، احتمال بروز عوارض حین جراحی و بعد از آن را افزایش می دهد. و روند التیام زخم ها را کند تر و احتمال ایجاد اسکار نامناسب را افزایش میدهد.

جراحی زیبایی سینه،جراحی سینه
 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیپوساکشن 

 

جراحی سینه ، هزینه لیفت سینه

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بدن

نحوه عمل لیفت سینه و نقاهت آن

مدت زمان عمل لیفت سینه بین دو تا چهار ساعت به طول می انجامد و این جراحی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی به همراه خواب مصنوعی انجام می گردد.

به طور معمول در عمل لیفت سینه یک برش دور هاله سینه و برشی دیگر عمود بر آن پایین سینه و برش نهایی زیر سینه ایجاد می شود (به شکل لنگر).

بعد از به هوش آمدن، باندها و پانسامان هایی دور سینه خود می بینید. و همچنین لوله هایی (به نام درن) که  برای هدایت خونابه از سینه به بیرون از سینه گذاشته شده اند. باند ها و درن ها یک یا دو روز بعد از جراحی برداشته می شوند و بعد از آن باید سوتین طبی مخصوصی به مدت 2 ماه ببندید تا سینه ها را در فرم جدید خود  تثبیت کند

عموما شش ساعت پس از جراحی میتوانید به خانه برگردید.

بعد از عمل لیفت سینه ، با علائمی مانند درد، کبودی و تورم در سینه ها مواجه خواهید شد.

داروهای بعد از عمل عمدتا آنتی بیوتیک و مسکن است که با مصرف به موقع از درد و عفونت جلوگیری می شود. همچنین تعویض روزانه پانسمان ها احتمال عفونت را کاهش میدهد.

کرم های ترمیم کننده نیز برای ترمیم هر چه بهتر محل برش ها برایتان تجویز می شود.

در صورت بروز علائمی از قبیل: تب، حالت تهوع و استفراغ، خونریزی شدید از بخیه ها، تشدید درد و قرمزی، تنگی نفس، خروج بیش از حد عفونت از محل زخم یا سایر مشکلات، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

تا زمان التیام زخم ها طاق باز بخوابید و روی سینه دراز نکشید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : پروتز سینه

عوارض احتمالی عمل لیفت سینه

در صورتی عمل زیبایی سینه توسط پزشک متخصص با تجربه و در شرایط استاندارد انجام شوند، احتمال ایجاد عارضه های بعد از جراحی شدیدا کاهش می یابد با این وجود؛ درد، عفونت، خونریزی، هماتوم (تجمع خون در محل جراحی)، اسکار و کلوئید (اسکارهای قرمز و برجسته)، ناهمواری در سطح سینه، و به ندرت بی حس شدن نوک سینه از عوارض احتمالی این عمل می باشند.

ما در مرکز جراحی ایران، با حدود بیش از 500 عمل زیبایی موفق در سال، احتمال این عوارض را تقریبا به صفر رسانیده ایم.

آیا عمل لیفت سینه دردناک است؟

به جرات می توان بیان نمود این جراحی کم درد است و به راحتی با داروهای مسکن ساده درد قابل کنترل خواهد بود.

آیا بعد از لیفت سینه میتوانم بارداری و شیر دهی داشته باشم؟

عمل لیفت سینه و کلا عمل های کوچک کردن سینه و یا بزرگ کردن سینه در بارداری شما تاثیری ندارد ولی اگر قصد شیردهی داشته باشید حتما به پزشک اطلاع دهید تا در روش انجام جراحی شما این ملاحظات را در نظر بگیرند. در اغلب موارد میتوان بدون از دست دادن امکان شیر دهی تمامی انواع جراحی زیبایی سینه (لیفت سینه ، کوچک کردن سینه ، بزرگ کردن سینه)  را حفظ کرد.

اغلبا عمل لیفت سینه به همراه عمل کوچک کردن سینه و یا به همراه عمل بزرگ کردن سینه انجام می شود.

   هزینه لیفت سینه ، لیفت سینه
محل زخم عمل لیفت سینه چگونه است؟

اسکار، جزئی از روند جراحی لیفت سینه  است. اما اسکارها به مرور زمان محو خواهند شد. میزان اسکار به میزان مهارت پزشک و میزان ترمیم پذیری پوست شما بستگی دارد. برش دور هاله سینه بطور کامل محو می شود. برش عمودی هاله تا زیر سینه در گاهی موارد پس از چند سال هیچ اثری نمی ماند و در برخی موارد یک خط نقره ای خیلی باریک از زیر سینه تا نوک سینه باقی می ماند. اسکار برش زیر چین سینه اصلا دیده نمی شود. 

سن  مناسب و کاندیدای مناسب برای عمل لیفت سینه چه کسانی هستند؟

جراحی لیفت سینه و تقریبا تمامی جراحی های زیبایی برای افراد زیر ۱۸ سال که هنوز رشد بدنی آنها کامل نشده است توصیه نمی شود.

خانم های باردار، و خانم های در حال شیردهی نیز نمیتوانند این عمل را انجام دهند و بهتر است چند ما از شیردهی و یا (در صورت عدم شیردهی) از بارداری گذشته باشد. همچنین افرادی که از سلامتی عمومی کامل برخوردار نباشند (مانند تیروئید و دیابت، سرطان و ...) حتما باید قبل از جراحی بیماری آنها کنترل شود و امکان انجام عمل برای آنها بررسی شود.

آیا روش های غیر جراحی برای لیفت سینه نتیجه مطلوب برایم خواهد داشت؟

روشهای بسیاری مانند لیفت سینه با نخ، لیفت سینه با پالس‌های الکتریکی، لیفت سینه با لیزر، لیفت سینه با امواج رادیویی، لیفت سینه با پلاسما، لیفت سینه با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، لیفت سینه با تزریق بوتاکس، لیفت سینه با تزریق ژل، لیفت سینه با طب سوزنی وجود دارد که همه این روش ها در مرکز جراحی ایران انجام می شود.

 ولی نکته مهم در همه این روش ها این است که اولا باید چندین جلسه انجام شود و دوما اینکه معمولا نتایج با ماندگاری طولانی مانند روش جراحی ندارند. و سوما اینکه برای افتادگی های بسیار خفیف میتوان از این روش های غیر جراحی استفاده کرد.

چه مدت پس از لیفت سینه میتوانم به زندگی عادی بازگردم و ورزش کنم؟

بسته به میزان جراحی، توصیه می شود بیمار چند روز در منزل استراحت کند در صورتی که به سینه ها فشار نیاید و کشیده نشوند، 3 یا 4 روز بعد از جراحی لیفت سینه میتوانید به کارهای سبک عادی روزمره برگردید و از هفته بعد از جراحی میتوانید به سر کار بروید. تا 2 ماه از بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های بدنی و ورزش های سنگین باید خودداری شود.

چه مدت بعد از جراحی لیفت سینه میتوانم رابطه جنسی داشته باشم؟

پس از 2 هفته رابطه جنسی بلامانع است.

جراحی زیبایی سینه ، لیفت سینه