جراحی زیبایی لیفت صورت و لیفت گردن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

 لیفت صورت , لیفت صورت در تهران

 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

 

 لیفت صورت , لیفت صورت در تهران

 

 

 

در این مقاله تمامی اطلاعات لازم در مورد لیفت صورت بررسی میشود . زمان تقریبی برای خواندن این مقاله 5 دقیقه میباشد.

با لیفت صورت چگونه میتوان صورت و گردن پیر شده را اصلاح کرد؟

لیفت صورت ( ریتیدکتومی ) عمل  جراحی پلاستیک برای جوانسازی ناحیه میانی صورت، بخش پایینی صورت، شامل فک ها و گردن است. با لیفت صورت پوست صورت و گردن را می کشند و صاف می کنند. در روش پوست و نیام سطحی (SMAS) علاوه بر لیفت صورت عضلات صورت را هم همراه با پوست می کشند تا محل آنها را تغییر می دهند. عمل لیفت صورت همراه با جابجایی عضلات صورت در دهه ۱۹۷۰ میلادی در اروپا ابداع شد و به سرعت در ایالات متحده محبوبیت پیدا کرد. لیفت صورت  با همه عواملی را که در پیر جلوه کردن دخیلند اصلاح می‌کنند. لیفت صورت به دلایل زیر اجتناب ناپذیر میشود:

 • شل شدن عضلات صورت و گردن
 • کم شدن میزان چربی صورت و پایین افتادن چربی های صورت
 • پوسته شل و آویزان صورت و گردن

با عمل   لیفت صورت به طور مشخص بخش‌های زیر صاف می شوند و ظاهر بهتری می یابند:

 • فک شل و آویزان که سبب می‌شود خط فک محو شود یا مرز مشخصی با گردن نداشته باشد
 • آویزان شدن پوست گردن که ممکن است به صورت غبغب در آید
 • نوارها یا رشته های عمودی که در گردن ایجاد می شوند (نوارهای عضله پوستی گردن)
 • چین کناره های بینی تا گوشه های لب
 • خط های کناره لب ها تا چانه

 لیفت صورت , بهترین جراح لیفت صورت

شاید دوست داشته باشید بخوانید و انیمیشن ببینید : جراحی پلک

فریب بازاریابی ها و تبلیغاتی همچنین لیفت صورت  بدون برش جراحی یا عمل لیفت صورت در وقت ناهار را نخورید. این روش های جراحی هستند که باید در آن ها برش ایجاد کرد بیهوشی گرفت و زمانی را صرف روند بهبودی کرد. بلقوه هم ممکن است عوارضی هم به دنبال داشته باشد، مثل هر عمل جراحی دیگری.  با لیفت صورت چین های کناره های بینی تا گوشه های لب و خط های کنار لب تا چانه صافتر می‌شوند، ولی به طور کامل از میان نمی روند. در برخی از موارد، برای بهتر کردن ظاهر گردن شاید لازم باشد عمل لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) انجام شود که در آن رشته های عضلانی عمودی زیر چانه به هم می بندند.

 عمل جراحی  لیفت صورت  چهره ای نرم تر صاف تر و جوان تر به شما می دهد. پس از انجام عمل لیفت صورت به نظر می‌آید سرحال تر و شاداب تر و سرزنده ترید و دیگر مدام خسته و درب و داغان به نظر نخواهد آمد. شبیه جوانی های خودتان هم خواهید شد. متخصصان صاحب صلاحیت برای عمل جراحی لیفت صورت جراحان پلاستیک و جراحان پلاستیک صورت دارای دانشنامه بورد تخصصی هستند.

لیفت صورت , لیفت صورت با نخ

 آیا هزینه عمل لیفت صورت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد ؟

عمل لیفت صورت  صورت عمل زیبایی است و بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند. شاید استثناهایی وجود داشته باشد که به علت عارضه هایی چون فلج بل یا حمله صورت فلج شده و عدم تقارنی شدید در صورت ایجاد شده باشد. در هر حال، حتی در این شرایط هم به ندرت بیمه هزینه لیفت صورترا تقبل می‌کند و حتماً باید قبل از عمل تاییدیه بیمه گر را بگیرید.

 

 کاندیداهای مناسب عمل لیفت صورت

 کاندیداهای مناسب برای لیفت صورت صورت مردان و زنانی در سنین متفاوت هستند که در مجموع از سلامتی خوبی برخوردارند و می‌خواهند به چهره خود ظاهری جوانتر بدهند و سرزندگی ای که در دل حس می‌کند در چهره‌شان منعکس شود. علاوه بر این، کاندیدای مناسب لیفت صورت افرادی هستند بدون بیماری های مزمن که ممکن است در التیام زخم‌ها اختلال ایجاد کند یا جانشان را به خطر بیندازد.

 لیفت صورت و ,جوانسازی صورت

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل بینی

قبل از انجام عمل لیفت صورت جراح پلاستیک تهیه کردن عکس رادیوگرافی صورت، آزمایش خون و نوار قلب خواهد خواست تا نحوه دقیق عمل و سلامت شما را مورد بررسی قرار دهد. حاقل 6 هفته قبل از عمل مصرف سیگار و دخانیات را متوقف کنید تا سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود.  و دوهفته قبل از جراحی لیفت صورت از داروهای شیمیایی و گیاهی رقیق کننده ی خون استفاده نکنید.

 

 نحوه عمل لیفت صورت

عمل  لیفت صورت  با برش ممتد در دو طرف صورت آغاز می‌شود. برش ها از گیجگاه، درست پشت خط پشت خط رویش مو یا روی آن شروع می‌شوند و به طرف پایین تا انحنای طبیعی گوش ادامه می‌یابد نرمه گوش را دور می زند و به طرف پشت گوشت به بالا و پشت خط رویش مو ادامه می‌یابد. نحوه عمل لیفت صورت  بسته به نواحی خاصی از صورت شما که باید عمل شود و نیز ترجیح جراح پلاستیک شما متفاوت خواهد بود. در این جراحی 2 الی 3 ساعته که در اتاق عمل یا مرکز جراجی انجام میشود جراح از طریق برش ها ممکن است:

 1. پوست را به صورت یک زبانه بلند کند.
 2. بافت نرم پوست را در جراحی به روش SMAS ( در لایه های عمیق و یا حتی عمیق تر تا روی استخوان) جابجا و آن را سفت یا آزاد کند.
 3. بافت نواحی خاصی از صورت را بردارد یا پیوند بزند.
 4. رشته های عمودی عضلات پوستی گردن را ترمیم کند.
 5. دوباره پوست را بصورت بکشد و پوست اضافی را بردارد.

در نتیجه ترکیب این اجزای در عمل لیفت صورت ، بافت‌های نرم داخلی صورت و گردن بار دیگر در وضعیت جوانی خود قرار می گیرند و پوست دوباره روی آنها کشیده و پوست اضافی برداشته می شود روی خط رویش مو نیز باید کار کرد تا به صورت طبیعی خود باز گردد. برش ها بسته به میزان پوستی که برداشته می شود، جهت کشیدن پوست و ترجیح جراح تان متفاوت خواهند بود. برش های دیگر هم ممکن است به دور پا گوشی‌ها و در خط رویش مو و در پشت گوش زده شود تا مو به گوشت نزدیکتر شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت گردن

 

 سپس برش ها را بخیه میزنند و احتمالاً در پوست سر هم از بست استفاده خواهد شد. ممکن است از درن و چسب داخلی هم استفاده شود. ممکن است لازم شود که برش دیگر هم درست زیر چانه زده شود تا بتوان مشکلات گردن را بهتر برطرف کرد و ذخایر چربی اضافی در گردن را خارج کرد ممکن است از روشهای مکش چربی هم برای کاهش میزان چربی در گردن ، فک و برخی از نواحی صورت استفاده کرد.

لیفت صورت , بهترین جراح لیفت صورت

برای ایجاد هارمونی در صورت میتوان عمل لیفت صورت با درمان در سطح عمیق‌تر  را با جراحی ابرو و پلک همراه کرد. ممکن است توصیه می‌شود که همراه با لیفت صورت  پروتز هایی برای تغییر ساختمان صورت نیز گذاشته شود. بسته به وضعیت صورت و گردنتان در زمان مشاوره، غالباً روش های ترکیبی توصیه می شوند تا اجزای گوناگون صورت تان باهم توازن پیدا کنند. اگر می خواهید بعد از عمل ظاهری طبیعی تر داشته باشید، هارمونی صورت بسیار مهم است جراح پلاستیک شما، همان‌طور که به هدف های تان از این جراحی گوش می کند، قاعدتاً در آن سیر درمانی که توصیه می کند هارمونی صورت شما را نیز در نظر خواهد گرفت.

لیفت صورت با نخ, لیفت صورت

شاید دوست داشته باشید بخوانید : کوچک کردن سینه

 آنچه بعد از جراحی لیفت صورت برایتان پیش بینی میشود

 عمل لیفت صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با داروهای خواب آور در مطب، مرکز جراحی، یا بیمارستان انجام می گیرد. بسته به وضعیت پزشکی شما و طول مدت جراحی، ممکن است به صورت سرپایی انجام شود و همان روز به منزل بروید و یا ممکن است به شما توصیه شود که شب را در بیمارستان یا محل خاص ریکاوری بگذرانید. پس از بهوش آمدن اگر حالت تهوع داشته باشید حتما با پرستار در میان بگذارید.

 وقتی که جراحی  لیفت صورت  تمام شد سرتان به احتمال زیاد بانداژ خواهد شد. برخی از جراحان ممکن است از باندهای کشی یا پوشش های فشاری خاص استفاده کنند.صورت تان کمی هم بی حس خواهد بود. ممکن است تا چند روز لوله کوچک و قابل انعطافی در برش های تان بماند تا هر مایع اضافی را که زیر پوست جمع می‌شود تخلیه کند. همه این شرایط را باید انتظار داشته باشید و درد و ناراحتی خود را می توانید با داروهای خوراکی و کمپرس های سرد که نرم و قابل انعطاف باشند تسکین دهید.

 اگر عمل شما به صورت سرپایی انجام شده باشد، باید عضوی از خانواده یا دوست یا پرستار بزرگسال و مسئولی شما را همراهی کند و تا ۲۴ ساعت بعد از عمل لیفت صورت  کنارتان بماند ممکن است باز کردن دهان، صحبت کردن و خوردن برایتان راحت نباشد. شاید تا چند روز اول رژیمی از غذاهای آبکی مناسب باشد. به شما گفته خواهد شد که سرتان را به هیچ وجه هم نکنید یا پایین نیاورید. وقت استراحت و خوابیدن باید زیر سرتان بلند باشد و طاق باز بخوابید.برای کاهش تورم یا خونریزی و سهولت تخلیه مایعات اضافی حتماً باید این را رعایت کنید. به محض اینکه پس از عمل لیفت صورت  احساس آمادگی کردید می توانید فعالیت سبک روزانه را از سر بگیرید، اما احتمالاً چند روز اول به فعالیت های ساده و آرامی مثل خواندن یا تماشای تلویزیون خواهد گذشت. پس از سه روز میتوانید دوش سبک بگیرید و روزی که برای برداشتن بخیه ها میروید حمام مفصلی بروید تا بخیه ها حسابی آب بخورند و خیس شوند.

لیفت صورت ,هزینه لیفت صورت

 ظرف یک تا دو هفته وضعیت شما به سرعت رو به بهبودی خواهد گشت بخیه های تان را می کشند و می توانید فعالیت های بیشتری داشته باشید قاعدتاً در این زمان می توانید کبودی ها را با لوازم آرایش بپوشانید به شرط اینکه جراح شما این اجازه را به شما بدهد معمولاً ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا حاضر باشید بیرون بروید.

ممکن است ۴ تا ۶ هفته طول بکشد تا بخش اعظم ورم و کبودی ها از بین برود و پوستتان رنگ طبیعی تری به خود بگیرد. در این دوره شاید بد نباشد مدل مویی انتخاب کنید که جلوی بخش‌های جلو گوش هایتان را بدون فشار بپوشاند تا جوشگاه های تان به تدریج بهتر شوند. جای جوش خوردن برش‌ها دائمی است، اما اگر در محل درستی قرار داشته باشد بعد از چندین ماه به ندرت قابل رویت خواهد بود.

 محافظت در برابر تابش نور خورشید نه فقط در مراحل اولیه التیام که تا آخر عمر ضرورت دارد. قرار گرفتن در برابر پرتوهای فرابنفش یکی از عوامل اصلی فروپاشی بافت های ارتجاعی و پیر شدن صورت است صورت تان به صورت طبیعی پیر خواهد شد اما این فرآیند را از چند سال قبل از سن واقعی تان ادامه خواهید داد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم

 

عوارض لیفت صورت را بدانید

 جراحی برای لیفت و جوانسازی پوست صورت روشی است  بی خطر با نتایج خوب، به شرط اینکه جراحانی با تحصیلات و مهارت های مناسب این عمل را انجام دهند. خطرهای احتمالی لیفت صورت عبارتند از خونریزی زیر پوست، عدم تقارن ، ریختن‌موی محل برش ها ، ضخیم شدن جوشگاه ها.

 ممکن است تا چندین ماه گونه هایتان بی حس باشد این مسئله مهمی نیست. ممکن است آسیب هایی به عصب ها برسد گرچه به ندرت چنین چیزی پیش می‌آید، و در نتیجه بخشی از صورتتان برای چندین ماه و حتی برای همیشه ضعیف شوند.خطرهای همراه با بیهوشی را هم باید به یاد داشت.

 مسئولیت های شما طی لیفت صورت

 استعمال دخانیات ممکن است تاثیر منفی زیادی در التیام زخم ها و احتمال حصول نتایج خوب پس از  لیفت صورت  داشته باشد. مصرف کنندگان دخانیات باید چندین هفته پیش از جراحی لیفت صورت و در سراسر دوره نقاهت از مصرف دخانیات پرهیز کنند. علاوه بر این، عمل به توصیه های جراحتان در بالا بردن احتمال رسیدن به نتایج خوب بسیار اهمیت دارد.

بالا رفتن روحیه شما  پس از لیفت صورت

نتیجه جراحی های لیفت صورت امروزه بازگرداندن خود جوان تر شده شما به صورت طبیعی است. لیفت صورت صورت ممکن است روحیه و اعتماد به نفس شما را هم بالا بکشد. برای بسیاری از مردان و زنان این که همان قدر جوان و سرزنده به نظر برسد که در درون احساس می‌کند بسیار ارضا کننده است.

 برخی از جراحان پلاستیک بوتاکس درمانی را پیش از عمل جراحی توصیه می‌کنند تا نوارهای عضله جلدی گردن از کار بیفتند و در نتیجه نتایج جراحی را تقویت کنند.

 

لیفت صورت , لیفت صورت در تهران

لیفت صورت بصورت محدود چیست؟

 

 نخستین نوآوری در شیوه های جوانسازی با جراحی که واقعاً عمل لیفت صورت تغییر داد روش SMAS بود . در طی چند دهه بعدی این روش به تکنیک استانداردی در عمل لیفت صورت صورت تبدیل شده است. نوآوری بعدی در عمل لیفت صورت در اوایل دهه ۱۹۹۰ وارد این حوزه شد و به همین تازگی ها رواج بیشتری یافته است. پیشگامان جراحی پلاستیک گزینه های غیر تهاجمی تری برای لیفت صورت ابداع کردند به ویژه برای عمل روی صورت فردی که نشانه‌های پیری در بخش‌های کوچکی از آن و نه در تمام صورت پدیدار شده است.

جوانسازی صورت, لیفت صورت

 در حال حاضر این انواع غیر تهاجمی تر و محدودتر لیفت صورت تکنیک ها و نام های متعددی دارند.بهتر است تمامی این روش‌ها را عمل لیفت صورت با برش‌های محدود بنامیم.

 این روش ها نمی توانند جای عمل لیفت صورت تمام صورت را بگیرد و ممکن است بعدها انجام لیفت صورت تمام صورت را دشوارتر کنند. در این عمل ها برش ها محدود تر است و بخش‌های محدودتری از پوست صورت را می کشند همچنین مشکل پوست اضافی وجود ندارد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن

 

لیفت صورت , عمل جراحی لیفت صورت

ویژگی‌های ناخوشایند پیری که لیفت صورت را اجتناب ناپذیر میکند ممکن است موارد زیر باشد:

 • ناودان اشکی مشهود ( شیارهای عمیق زیر پلاک پایینی )
 • صاف شدن گونه ها یا حرکت بافت نرم زیری به سمت پایین
 • شیارهای عمیق خنده که در کناره بینی تا گوشه های دهان کشیده شده‌اند.
 • خط‌های ماریونت زودهنگام که از گوشه لب به چانه کشیده شده اند.

 برای رفع این موارد خیلی از همان تکنیک هایی که در لیفت تمام صورت استفاده می‌شود به صورت محدود تر استفاده می کنند  و در برخی از موارد هم از تکنیکهای آندوسکوپیک یعنی تلسکوپ جراحی استفاده می کنند. روش های لیفت صورت  بخشی از صورت بستگی تام به آناتومی هر فرد و ترجیحات و تجربه جراحتان دارد.

 در این روش ها برش ها در محل های گوناگون و در اندازه های متنوع زده می‌شود و یا ممکن است در پلک پایینی یا در بالای ناحیه داخلی لب بالا هم برش هایی بزنند. از طریق این برش‌ها جراح پلاستیک شما مسائلی را که در مشاوره مطرح کرده‌اید رفع خواهد کرد. تمامی اطلاعات مربوط به عمل لیفت را به دقت مطالعه کنید. تجربه شما در این موارد لیفت صورت ممکن است شبیه به تجربه عمل روی تمام صورت باشد، تفاوت اینجاست که روند بهبودی شما کوتاه تر است. تجربه شما بستگی تام به تکنیک های به کار رفته، گستره عمل و میزان اصلاح انجام شده دارد.

 هر چند عمل لیفت صورت با برش های محدود عملی غیرمعمولی نیست، هنوز در عرصه جراحی پلاستیک نسبتاً جدید است. تکنیک هایی که در آن به کار می رود که بسیار متفاوت و اغلب هم بسیار جدید اند بنابراین فقط باید با بهترین جراح پلاستیک یا بهترین جراح زیبایی صورت مشاوره کنید که دانشنامه بورد تخصصی و تجربه در این تکنیک ها و نیز عمل لیفت تمامی صورت را دارد.

 

خطر های احتمالی لیفت صورت  بصورت محدود

باید از تمامی خطرها و عوارض احتمالی عمل لیفت صورت مطلع باشید. زیرا تمامی آنها در مورد تکنیک های محدود نیز صدق می‌کند ممکن است در ابتدا به نظر برسد که پوستتان زیادی کشیده شده است  شش ماه یا بیشتر طول میکشد تا نتایج واقعی عمل خود را نشان دهد. با بالا رفتن سنتان این نواحی  همانطور کشیده میماند و پوست سایر قسمت های صورت و گردنتان شل و آویزان تر میشوند. در این صورت باید عمل لیفت صورت کل صورت را انجام دهید تا صورت هارمونی پیدا کند.

 

 لیفت گردن,لیفت صورت

 

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت ابرو

لیفت صورت , لیفت صورت بصورت اندوسکوپیک

روش لیفت صورت بصورت اندوسکوپیک :

روش لیفت صورت بصورت اندوسکوپیک : برای لیفت پیشانی و لیفت ناحیه میانی صورت قابل استفاده است.

در این روش پس از آنکه برش های کوچکی در پوست زده میشود، تجهیزات جراحی و دوربینی که جراح با آن بافت ها را میتواند ببیند، وارد بافت ها میشود و بافت های چسبیده به استخوان را از روی استخوان جدا میکند و سپس بافت های آزاد شده را با استفاده از نخ هایی که به مدت طولانی و یا دائمی باقی می مانند، به سمت بالا کشیده و بافت ها را ثابت میکند.

 

در جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی، تنها می توان در لایه های خاصی لیفت را انجام دهد (معمولا در بافت های چسبیده به استخوان) و امکان لیفت در بافت ها و لایه های نرم وجود ندارد.

این روش برای افرادی که می خواهند لیفت میانی صورت انجام دهند و دارای صورت پهنی هستند روش مناسبی نیست و ممکن است باعث بهم خوردن تناسب اجزای صورت گردد.

 

 

برای پیوستن به اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید jarahezibai و یا ما را (jarahezibai)در اینستاگرام سرچ کنید

 

لیفت صورت , لیفت صورت در تهران

 

هر سوالی داشته باشید میتوانید در قسمت کامنت بنوسید تا پاسخ شما توسط پزشک متخصص داده شود