جراحی زیبایی لیفت گردن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 لیفت گردن

 

پوست گردن یکی از حساسترین و آسیب پذیر ترین ناحیه ها در بدن میباشد که با عواملی مانند سن ، وراثت ، آسیب های افتاب ، نحوه و عادات زندگی ، کاهش شدید وزن کیفیت و سفتی خود را از دست میدهد و حالت شل و افتاده به خود میگیرد. این شکل افتادگی در گردن تاثیر بسزایی در ظاهر و روحیه شما خواهد داشت. بنابرین ما را بر آن میدارد که فکر برای افتادگی کردن خود بکنیم.

لیفت گردن شامل کشیدن پوست ، برداشتن قسمتی از پوست ناحیه گردن و برداشتن چربی های شل شده ، اصلاح عضلات گردن و اصلاح شکل چانه و خط فک است؛ کار از طریق چندین روش قابل انجام است 

گاهی بهتر است همراه با لیفت گردن لیفت صورت  بصورت کامل یا  جراحی پلک ، لیفت ابرو و لیفت گونه ، تزریق چربی  نیز انجام شود ولی اگر صورت کیفیت مناسبی داشته باشد لیفت گردن به تنهایی گزینه مناسبی است. لیفت گردن یک جراحی بسیار کم عارضه است و نتیجه آن گردنی باریک و جوان و در نهایت ظاهر کلی جوانتری به شما میدهد.

 

سوالات متداول

سن مناسب برای لیفت گردن چه سنی است؟

معمولا این جراحی برای افراد بین 30 تا 70 سال مناسب است که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند.

زمان بهبودی پس از عمل لیفت گردن چقدر است؟

بهبودی پس از عمل بسیار سریع است و 1 تا 3 هفته بعد می توانید به زندگی روتین خود بازگردید

آیا پس از جراحی جای بخیه می ماند؟

جای برش ها با گذشت چند ماه محو میشود و به لحاظ اینکه در نواحی پنهان و پشت گوش برش میخورد هیچ نشانه ای دیده نمی شود. جالب است بدانید نتایج عمل به قدری طبیعی است که هیچ کس به جز خودتان متوجه انجام عمل نمی شوید.

مدت زمان انجام عمل چقدر است؟

لیفت گردن یک جراحی حدودا 2 ساعته است ولی اگر با جراحی های دیگر مانند لیفت صورت ترکیب شود کمی بیشتر طول می کشد

 

لیفت گردن به چه روش هایی انجام می شود؟

لیفت گردن در کلینیک زیبایی ایران به روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از:

لیفت گردن به وسیله لیپوساکشن:

 

در صورتی که پوست شما قوام خوبی داشته باشند و شل و افتاده نشده باشد لیپوساکشن راه حل شماست. در این روش چربی هایی که در ناحیه غبغب و گردن جمع شده اند را به وسیله میله ای به نام کانول (با مکش) برمیدارند.

 مزایای  این روزش این است که علاوه بر اینکه مدت زمان انجام جراحی حدودا 1 ساعت است و شما را بیهوش نمیکنند، هیچ جای زخمی روی گردن نمی ماند و زمان نقاهت کوتاه است.  برای اینکه پوست با شرایط جدید خود را تطبیق دهد باید گرن بند طبی به مدت حدودا 1 هفته در گردن بماند تا پوست را در شرایط جدید کلاژن سازی کند و در محل جدید ثابت کند. در این روش احتمال عفونت و کمتر است و تنها مشکلش کبودی و تورم است که طی چند روز بطور کامل از بین میرود.

 

لیفت گردن موضعی:

در صورتی که علاوه بر چربی، پوست حالت افتاده به خود گرفته باشد و عضلات نیز شل شده باشند،  باید جراحی لیفت گردن انجام گیرد. این جراحی لیفت گردن با بیهوشی عمومی انجام می شود . نحوه کار به این صورت است که یک برش در ناحیه رویش مو و پشت گوش ایجاد میشود پوست های اضافه و افتاده برداشته میشود  (سرویکوپلاستی) و عضلات و پوست در محل اصلی خود میکشند و  اصلاح می شودند (پلاتیسما پلاستی). گاه لازم میشود برای دسترسی بهتر به چربی ها و غضلات زیر چانه نیز برش ظریفی ایجاد شود.  در نتیجه این جراحی شما دارای گردنی صاف و جوان و چانه مشخص تری خواهید بود.
مدت انجام این جراحی لیفت گردن 2 ساعت است. زخم های جراحی گردن خیلی محو و اغلب پشت گوش و مو پنهان میشوند. پس از این جراحی نیز استفاده از گردن بند طبی ضروری است. تا پوست و عضلات در محل جدید ثابت شوند. پس از حدود دو هفته شما به زندگی عادی بازمیگردید.

باید ها و نباید های قبل از جراحی لیفت گردن

قبل از جراحی با جراح پلاستیک یا جراح صورت خود در مورد علت تمایل به جراحی و انتظارات خود از جراحی صحبت میکنید. دکتر سوابق پزشکی شما از جمله بیماری های قلبی، عروقی، فشار خون ، تیروئید ، حساسیت ها و داروهایی که مصرف میکنید را بررسی خواهد نمود. و درصورت مناسب بودن تمامی شرایط اقدام به انجام جراحی لیفت گردن خواهد نمود. ولی در نظر داشته باشید که مصرف الکل و سیگار قبل ، حین و بعد از جراحی روند بهبود شما را کندتر خواهد کرد و احتمال بروز عوارض بعد از عمل را افزایش خواهد داد. داروهایی که در انعقاد خود اختلال ایجاد میکنند ( از جمله ایبوپروفن،  ژلوفن ، مفنامیک اسید، دیکلوفناک، آسپرین و ویتامین های مکمل) را چه قبل و چه بعد از جراحی متوقف کنید.  

عصر قبل از جراحی لیفت صورت، جراحی یک غذای سبک بخورید، دوش بگیرید و زودتر از همیشه به رخت خواب بروید.

در دوره نقاهت جراحی لیفت گردن چه شرایطی در انتظارم است؟

برای جلوگیری از تورم ، احتمالا وقتی به هوش می آیید پانسمان ، درن و یک بانداژ کشی دور گردن شما بسته شده است پانسمان و درن ها دو  یا سه روز بعد از لیفت گردن برداشته میشود ولی بانداژ کشی حداکثر تا یک هفته پس از جراحی در گردن شما می ماند. 2 روز بعد از جراحی میتوانید به حمام سبک بروید.

دوره نقاهت،  بسته به نحوه انجام لیفت گردن که لیپوساکشن باشد یا جراحی و اینکه گستردگی جراحی چقدر باشد متفاوت است. کمی تورم و کبودی طی هفته اول طبیعی است که اگر از کمپرس سرد (نه یخ! )استفاده کنید این مدت به طور چشم گیری کاهش می یابد .  حداکثر دو هفته دوره نقاهت میتواند طول بکشد. بعد از 1 ماه میتوانید به فعالیت های ورزشی بازگردید. پس از 6 ماه جایی از بخیه ها نمی ماند.

هفته اول پس از جراحی لیفت صورت بسیار مهم است که هیچ فشاری به محل بخیه ها و زخم ها وارد نشود پس از چرخاندن و خم کردن گردن و هر گونه فعالیت سنگین  و برداشتن اجسام سنگین طی هفته اول خودداری کنید . و محل های زخم ها را نخارانید.

جراحی لیفت گردن چه عوارض احتمالی دارد؟

تورم و کبودی عارضه شایع لیفت گردن است. احساس درد در محل زخم ها که انها نیز بوسیله داروهای مسکن تجویزی کامل کنترل می شوند. ممکن است در ناحیه گردن و چانه احساس بی حسی کنید که طی 2 تا 4 هفته برطرف میشود. ممکن است در پوست گردن عدم تقارن ایجاد شود به احتمال زیاد پس از فروکش کردن تورم از بین خواهد رفت ولی در صورتی که درست نشد ممکن است نیاز به انجام جراحی دوم داشته باشید.

عوارض جدی تر این جراحی عفونت است. پس از جراحی به شما داروهای مناسب برای جلوگیری عفونت داده میشود ولی در صورتی که در مصرف دارو کوتاهی کنید و علایم تب ، التهاب، چرک در محل زخم مشاهده شد سریعا باید پزشک را در جریان بگذاید.

خطرات ناشی از بیهوشی را نیز در نظر بگیرید.

ما در مرکز جراحی ایران تدابیر لازم برای تمام عوارض مذکور را اندیشیده ایم و احتمال خطا را نزدیک به صفر رساندیم.

 

سوال همیشگی : هزینه لیفت گردن چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه لیفت گردن عکس خود را در واتس اپ به شماره 09057153670 ارسال کنید تا هم از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و همچین هزینه لیفت گردن شما را اعلام کنیم.

 

با لیفت گردن غبغب یا گردن بوقلمون را چگونه می توان اصلاح کرد؟

حقیقت این است که بعد از که در ۴۰ سالگی گردن زنان بافت های گردن کم کم شروع به آویزان شدن می کنند و مرز مشخصی میان فک و گردن محو می‌شود.

 بهترین راه اصلاح گردنی که پیر شده عمل جراحی کشیدن پوست تمام صورت به روش SMAS با یا بدون پلاتیسما پلاستی است. سایر شیوه‌های درمانی عبارتند

  • از کشیدن پوست صورت با برش های محدود و به درجات گوناگون برای اصلاح پوستی که کمی بدشکل و آویزان شده و برداشتن یا جابجا کردن چربیهای گردن
  • پلاتیسما پلاستی به تنهایی برای اصلاح نوارها یا طناب های عمودی در گردن
  • مکش چربی به تنهایی برای خارج کردن چربی های اضافی که در زیر چانه ها جمع شده است و اصلاح فرم گردن

 در اکثر موارد این روش‌ها را برای بیماران جوانتری توصیه می‌کنند که پوست اضافه بسیار کمی دارند و این پوست اضافی عامل اصلی در پیر نشان دادن گردنشان نیست گاهی به این روشها کسی کشیدن پوست گردن می گویند اما در واقع کشیدن پوست گردن بخشی از عمل کشیدن پوست صورت است.

 شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی فک و صورت

 

لیفت غبغب

 

 هدف های شما از لیفت گردن

 اگر هدف شما از جراحی پلاستیک بهتر کرد ظاهر پیر گردنتان است  برنامه شما باید شامل مشاوره با یک جراح پلاستیک یا جراح پلاستیک صورت دارای دانشنامه بورد تخصصی باشد. روشها یا تکنیک‌هایی که باید به کار گرفته شود تا به بهترین وجه به هدف خود دست یابید باید حتماً اول مواردی که می‌خواهید اصلاح کنید و آناتومی شما دقیقاً بررسی شود. اطلاعات مربوط به عمل لیفت صورت و عمل مکش چربی را بخوانید تا اطلاعات دقیق درباره ارتباط این روش ها با عمل لیفت گردن پیدا کنید. در مواردی که با مکش چربی به تنهایی می توان هدف شما را محقق کرد، یک متخصص پوست دارای دانشنامه بورد تخصصی که دوره فوق تخصصی جراحی پوست را دیده و  تجربه عمل مکش چربی را دارد نیز برای شما مناسب است. اصلاح گردن و لیفت گردن به تنهایی ممکن است ظاهر شما را بسیار تغییر دهد شاید دیگر بتوانید با خیال راحت یخه اسکی بپوشید چون دیگر گردن از بالای آن آویزان نمی شود. اگر هم نوارهای عضله پوستی گردن تان را اصلاح کرده اید، دیگر لازم نیست گردنتان را زیر یخ اسکی و دستمال گردن پنهان کنید. اما نتایج هر عمل اصلاحی نشانه های پیری در گردن دائمی نخواهد بود به طور طبیعی پیر خواهید شد اما این روند از راه از مرحله در سنین پایین تر ادامه خواهید داد.

ممکن است به شما توصیه شود که قبل از لیفت گردن آن عضلات برآمده عمودی گردن با جراحی یا پس از آن با تزریق بوتاکس این عضلات را از کار بیاندازید و به تقویت نتیجه عمل کشیدن پوست گردن (لیفت گردن ) کمک کنید.

 در صورت وجود هر نوع مشکل پزشکی جدی جراح پلاستیک شما باید ارتباط نزدیک با پزشکان معالج تان داشته باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم