پیکرتراشی و لیپوساکشن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پیکر تراشی , جراحی زیبایی , جراحی سینه

 

اغلب افراد برای اینکه اندامی ورزیده و زیبای خود را حفظ کنند باید خیلی عرق بریزند هر قدر هم که ورزش کنیم، ممکن است وراثت، بالا رفتن سن، کاهش شدید وزن، انداممان را به شدت تغییر دهد. در مورد زنان باید بارداری را هم به اینها اضافه کرد و  نتیجه اندامی می‌شود که بر اثر تجمع مفرط چربی، پوست شل یا آویزان و حتی عضلات جداشده بسیار ناخوشایند و نامتناسب شده است.

 واضح است که جراحی سینه هم اندام زنان را تغییر می‌دهد و به آن فرم می‌دهد اما به دلیل ماهیت خاص سینه ( پستان )  زنان عمل های مربوط به سینه ( پستان )  در رده خاص خود جا می گیرد. تمامی اعمال جراحی پلاستیک دیگری که شکل ظاهر بدن را تغییر میدهند در رده پیکر تراشی و فرم دهی به بدن جای می‌گیرند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل کوچک کردن سینه

 

فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی ) چیست؟

 فرم دهی به بدن  ( پیکر تراشی )  یعنی جراحی پلاستیکی که شکل ظاهری بدن را اصلاح می‌کند یا تغییر می‌دهد. در این شیوه ها معمولا:

 • چربی اضافی را از بدن خارج می کنند
 • پوست اضافی و بافت‌های اضافی دیگر را برمی‌دارند
 • بخش های کوچک بدن را بزرگ میکنند

 عمل‌های فرم دهی  به بدن ( پیکر تراشی )  برای ایجاد تناسب اندام بیشتر طراحی شده‌اند.

پیکر تراشی , لیپوساکشن
در برخی از موارد شیوه‌های فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی ) در حد بهبود ظاهر بدن باقی نمی‌مانند. برای مثال، با کوچک کردن شکم می‌توان عارضه جدا شدن عضله شکم را که دیاستاز نامیده می‌شود اصلاح کرد. و هر چند اغلب ما می‌خواهیم لاغرتر و تراشیده تر به نظر بیاییم، هستند کسانی که می‌خواهند با گذاشتن پروتز هایی که حجم بخش های خاصی از اندامش را بیشتر میکند بدن خود را برجسته تر کنند.

 برجسته کردن بخش‌هایی از بدن در کشورهای اروپایی و آمریکایی لاتین رواج بیشتری دارد.

 

فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی )  با جراحی

با تکنیک های گوناگون جراحی برای نیل به یکی از اهداف زیر به بدن فرم میدهند:

 • خارج کردن چربی با مکش ( لیپوساکشن )
 • برداشتن پوست یا چربی به صورت مستقیم
 • تغییر وضعیت عضله
 • بزرگ کردن با استفاده از پروتز سینه و یا کوچک کردن سینه
 • بزرگ کردن با استفاده از بافت های بدن خود فرد

 با جراحی به بدن فرم داده میشود ( پیکر تراشی ) . هیچ روش غیر جراحی تایید شده این نیست که بتوان با آن به همان نتایجی رسید که با فرم دهی  به بدن یا پیکر تراشی به آن دست یافت. ورزش منظم عضلات را محکم و ورزیده می کند و بر حجم عضلات می افزاید، با رژیم یا ورزش می توان وزن خود را کم کرد. در نتیجه ورزش و کاهش وزن ممکن است شکل اندام شما تغییر کند اما هر قدر هم که ورزش کنید یا رژیم بگیرید، نمیتوانید پوست شل شده ای را که در نتیجه کاهش شدید وزن یا بالا رفتن سن ایجاد می شود درست کنید. همچنین، با رژیم یا ورزش نمی‌توان ذخایر چربی زیاد خانوادگی را که ناشی از وراثت است و در بخش هایی از بدن شما شکل می‌گیرد از بین برد.

 لیپوساکشن

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت باسن برزیلی

 

انواع روش های فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی )  

در این وب سایت فقط روش های فرم دهی پیکر تراشی شناخته شده ای که در دوران رزیدنتی فلوشیپ و دوره های تکمیلی آموزش پزشکی آموخته می شود مورد بحث قرار می گیرد.

 • لیپوساکشن یا مکش چربی : برای خارج کردن چربی با استفاده از تکنیک تورمی یا با کمک اولتراسوند
 • درمان بافت اضافی سینه مردان ( عمل سینه مردان ) و یا کوچک کردن سینه زنان
 • کوچک کردن شکم یا عمل شکم برای بهبود شکل شکم و تغییر وضعیت عضلات شکم یا ترمیم آنها
 • کشیدن پوست بدن، برای کاهش پوست بافت ها و چربی اضافی بدن و بستن با بافت های باقیمانده
 • جراحی بازو برای تغییر شکل بازو های آویزان و شل
 • برجسته‌سازی که در آن با استفاده از پروتز یا چربی انحنا، خطوط و اندازه کفلها، ساق و ران ها را افزایش می یابد.
 • ترکیبی از روش های بالا برای اصلاح ظاهر بدن، به ویژه پس از کاهش شدید وزن

پیکر تراشی , لیفت بدن , لیفت باسن

آیا عمل فرم دهی به بدن  ( پیکر تراشی )   جای کاهش وزن و ورزش را می‌گیرد؟

 روش های فرم دهی به بدن  ( پیکر تراشی )   ممکن است اندازه اندام های بیرونی بدن را کاهش دهد، اما مقصود از آنها این نیست که جای کاهش وزن را بگیرد. تنها دلیل اینکه  با عمل فرم دهی به بدن ممکن است وزن تان کاهش بیابد این است که در برخی از روشهای فرم دهی بافت از بدن خارج می شود و در نتیجه مقداری از وزن کاهش می یابد.

 افراد چاق، ناسالم، یا آنها که عادت به تغذیه سالم و ورزش ندارد نباید راه‌حل را در عمل فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی )  جستجو کنند. برای اینکه عمل فرم دهی و پیکرتراشی به بدن بی خطر و موثر باشد، باید در وضعیت جسمانی خوبی باشید. اگر وزنتان ناپایدار است و اهل این نیست که به طور پیوسته  وزن خود را ثابت و بدن خود را در حالت ورزیده نگه دارید، تغییر شکل بدنت با جراحی هیچ فایده‌ای ندارد. علاوه بر این اگر چاق هستید یا ناسالم، ممکن است دوران بهبودی پس از عملتان به درازا بکشد و در نتیجه عملتان هم رضایت‌بخش نباشد.

پیکر تراشی , هزینه پیکرتراشی

و اگر عادات بدتان ادامه یابد هر نفعی هم که از جراحی فرم دهی به بدن ( پیکر تراشی )  ببرید دیری به طول نخواهد انجامید. از طرف دیگر حفظ روش زندگی سالم و فعال به پیشرفت‌های دراز مدت منجر می‌شود که فقط بالا رفتن سن و تغییرات در وزن شما از جمله بارداری  میتواند در آن اثر بگذارد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بدن

 

 

لیپوساکشن (مکش چربی) اولین بار در دهه ۱۹۸۰ در اروپا برای تخلیه ذخایر چربی از بدن با عمل مکش ابداع شد. ابتدا این عمل روی باسن،  ران ها و کفل ها صورت می‌گرفت.در آن زمان کانولا یا لوله فلزی نازک و توخالی جراحی که برای تخلیه چربی زیر پوست قرار می‌گیرفت، بزرگ بود ( با قطر ۱۰ میلی متر یا بیشتر )  و نوک پخی داشت. کانولا را محکم جلو و عقب می بردند تا سطح زیادی از چربی زیرجلدی را آزاد کنند (چربی ای که درست زیر لایه سطحی پوست است ). کانولا به لوله قابل انعطافی متصل بود که به دستگاه مکنده وصل می‌شد تا چربی موضعی را خارج کند.

لیپوساکشن شکم , لیپوساکشن غبغب

 همه چیز در مورد لیپوساکشن

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یکی از رایج ترین روش های زیبایی بدن در جهان است. عمل لیپوساکش شامل حذف بافت چربی از بخش های مختلف بدن با استفاده دستگاهی که دارای لوله ای باریک می باشد و با ایجاد سوراخ های کوچکی در نواحی مورد نظر مانند شکم ، پهلو و... وارد بدن می شود و چربی ها از بدن را مانند جاروبرقی مکش کرده و از بدن خارج می کند. در نتیجه باعث ایجاد ظاهر صاف تر و یکنواخت تر با کمترین زمان نقاهت می شود.

در مواردی که میزان چربی کم و  محدود است با بیحسی موضعی قابل انجام است، ولی در مواردی که ناحیه وسیع و میزان چربی زیاد است بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

لیپوساکشن بطورکلی روش لاغر شدن نیست ولی در قسمت هایی از بدن که دارای چربی موضعی هستند مانند: شکم، پهلو، ران، ساق پا، گردن، چانه، غبغب، بازوها، پشت، چین خوردگی زیر بغل، میتوان از این روش استفاده کرد.

می توان از چربی های خارج شده برای تزریق و برجسته کردن در ناحیه های دیگر مانند صورت، باسن، سینه، ساق پا و پشت دست استفاده کرد که این روش کم عارضه ترین روش برای پیکرتراشی است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل شکم

 

انواع روش های پیکرتراشی با لیپوساکشن

لیپوساکشن با لیزر یا لیپولیزر

در این روش سلول‌های چربی توسط لیزر مورد هدف قرار می‌گیرند بدون اینکه به بافت‌های دیگر آسیبی برساند. روشی بی‌خطر است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و تورم و کبودی کمی ایجاد می‌شود و سطح پوست کاملا یکدست و یکنواخت می‌شود.

لیپوساکشن لیپوماتیک

لیپوماتیک جدیدترین روش برای برداشت چربی‌های موضعی در دنیا است. دستگاه با سه نوع جنبش زیگزاگی، ارتعاشی و چرخشی در نوک کانولا چربی‌ها را با دقت بالایی از بین می‌برد. همچنین ارتعاشات دستگاه طی لیپوساکشن باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود. ساختار دستگاه به گونه‌ای است که از اعصاب، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی محافظت می‌کند.

لیپوساکشن ویزر

در لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن ویزر که متداول ترین روش عمل لیپوساکشن است، مایع تامیسنت یا محلول نمک مخلوط با بیحسی، به قسمت تحت درمان بدن بیمار تزریق می شود .

لیپوساکشن ویزر با استفاده از امواج اولتراسوند (مافوق صوت) به سلول های چربی برخورد کرده ، آنها را مرتعش و به مایع تبدیل می کند .

در این روش عمل لیپوساکشن برای نگهداری و محافظت از اعصاب، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی از محلول نمک استفاده می شود و معمولا خونریزی و کبودی کمتری ایجاد میشود.

 

روش انتقال چربی در لیپوساکشن

 در برخی از موارد مکش چربی را میتوان با سرنگی متصل به یک کانال انجام داد تا چربی زیر پوستی را خارج کند. سپس می‌توان از چربی جمع آمده برای برجسته کردن بخش‌های دیگر بدن خودتان از جمله تزریق چربی به باسن ( لیفت باسن ) و انتقال به سینه ( لیفت سینه ) و یا انتقال به صورت (لیفت صورت) استفاده کرد. این روش را تزریق چربی خود یا انتقال چربی می نامند.

 

آیا با عمل لیپوساکشن (لیپوماتیک) می‌توان سلولیت را از بین برد؟

 

 با عمل لیپوماتیک نمی‌توان سلولیت را از بین برد که سبب می شود پوسته کفل ها، باسن و ران‌های برخی از زنان، گلوله گلوله شود. در واقع در برخی از موارد ممکن است این عمل به بدتر شدن سلولیت بیانجامد. چرا؟ چون سلولیت در بالای ذخایر چربی قرار دارد که با مکش و تخلیه می‌شود. وقتی در این نواحی مکش انجام میشود یا از حجم این نواحی کاسته می‌شود، از دست رفتن حجم زیر پوست ممکن است سبب شود که حالت گلوله گلوله سلولیت بیشتر به چشم بیاید.

 پیکر تراشی , لیفت بدن , لیپوماتیک

 

انواع روش های لیپوساکشن

لیپوساکشن با لیزر یا لیپولیزر

در این روش سلول‌های چربی توسط لیزر مورد هدف قرار می‌گیرند بدون اینکه به بافت‌های دیگر آسیبی برساند. روشی بی‌خطر است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و تورم و کبودی کمی ایجاد می‌شود و سطح پوست کاملا یکدست و یکنواخت می‌شود.

لیپوساکشن هوای فشرده یا لیپوماتیک

لیپوماتیک جدیدترین روش برای برداشت چربی‌های موضعی در دنیا است. دستگاه با سه نوع جنبش زیگزاگی، ارتعاشی و چرخشی در نوک کانولا چربی‌ها را با دقت بالایی از بین می‌برد. همچنین ارتعاشات دستگاه طی لیپوساکشن باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود. ساختار دستگاه به گونه‌ای است که از اعصاب، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی به خوبی محافظت می‌کند.

لیپوساکشن ویزر

در لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن ویزر که متداول ترین روش عمل لیپوساکشن است، مایع تامیسنت یا محلول نمک مخلوط با بیحسی، به قسمت تحت درمان بدن بیمار تزریق می شود .

لیپوساکشن ویزر با استفاده از امواج اولتراسوند (مافوق صوت) به سلول های چربی برخورد کرده ، آنها را مرتعش و به مایع تبدیل می کند .

در این روش عمل لیپوساکشن برای نگهداری و محافظت از اعصاب، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی از محلول نمک استفاده می شود و معمولا خونریزی و کبودی کمتری ایجاد میشود.

 

اقدامات قبل از عمل لیپوساکشن

قبل از لیپوساکشن، سلامت جسمانی فرد، مشکلات خونی، بیماری های قلبی- عروقی، دیابت و یا مشکلات سیستم ایمنی بررسی می شود. در صورتی که داروی خاص و یا مکمل های گیاهی مصرف می کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

بیماران باید بالای هجده سال بوده و مبتلا به مشکلات مربوط به جریان خون مانند بیماری عروق کرونری، دیابت و یا ضعف سیستم ایمنی نباشند.

 مصرف داروهای فشار خون و یا داروهای رقیق کننده خون، مانند آسپیرین، ویتامین ها و داروهای ضد التهابی و نیز مصرف قرص های پیشگیری از بارداری بایستی چند هفته قبل از جراحی قطع شوند.

 اگر به بيماری خاصی از قبيل قند، صرع، فشار خون، بيماری قلبی، تيروئيد، كم خونی و يا آسم مبتلا هستيد و يا احيانا، حساسيت دارویی داريد، پزشك خود را مطلع نمائيد .

 

 لیپوماتیک , عمل لیپوماتیک

بعد از عمل لیپوساکشن:

اگر مقدار چربی های اضافه خیلی زیاد نباشد و بیمار احتیاجی به بستری نداشته باشد بعد از چند ساعت بعد از ساکشن شکم یا لیپوساکشن کل بدن می توانید ترخیص شوید و فعالیت های روزمره را از فردای آن روز می توانید انجام دهید.

 بسته به میزان تحمل درد؛ می توانید در عرض 3 روز به سر کار برگردید. اما در هر صورت کمی کبودی، یا ترشحاتی در نواحی که برشی برای جراحی ایجاد شده وجود خواهد شد.

 ممکن است درد داشته باشید که با داروهای مسکن کاملا قابل کنترل است.

 لازم است دوستی بالغ و مسئول، یکی از اعضای خانواده یا یک پرستار دست کم در ۲۴ ساعت پس از جراحی در کنار شما باشد. 

در دوره استراحت که بین 3 تا 7 روز است نباید فعالیت های سنگین انجام دهید.

تا از بین رفتن تورم نمی توانید تفاوتی در ظاهر خود احساس کنید. این کاهش سایز بعد از ۴ هفته تا 3 ماه مشهود است.

 

آنتی بیوتیک نیز برای کاهش خطر عفونت تجویز خواهد شد. ممکن است برای چند هفته نیاز به پوشیدن لباس های تنگ وجود داشته باشد تا خطر تورم کاهش پیدا کند

 • سعی کنید بيشتر استراحت كنيد و از تحرك زیاد در روز اول خودداری نمائيد و سعی کنید ضزبان قلبتان بالا نرود. اگر خسته هستید استراحت کنید. اگر گرسنه یا تشنه هستید ، چیزی بخورید و یا بنوشید .
 • حمام بعد از 48 ساعت مانعی ندارد
 • استفاده از كرم چرب كننده يا روغن زيتون روی پوست محل ساكشن، كمك به بهبودی سريع تر پوست خواهد كرد.
 • راه رفتن از روز دوم، بسيار مفيد است.
 • ترشح مختصر سفيد رنگ، در محل سوراخ ها روند ترميم زخم است و عفونت نيست.
 • می توانید یک هفته بعد از جراحی ورزش را شروع کنید.

 

مکش چربی های بدن

نحوه انجام عمل لیپوساکشن (مکش چربی)

عمل لیپوماتیک ( لیپوساکشن ) برای کاندیداهای مناسب و در صورتی که جراحان واجد شرایط آن را انجام دهند روشی بی خطر و بسیار رضایت‌بخش است. هر تکنیک مکش چربی ( لیپوساکشن ) در وهله اول مستلزم ارزیابی دقیق وضعیت جسمانی شما، از جمله رنگ پوست و فرم قسمت هایی است که می خواهید اصلاح کنید. شکل اندام هر فرد با دیگری متفاوت است. بنابراین با هر مورد مکش چربی باید بصورت فردی رو به رو شد.

 پیش از جراحی، جراحتان با کشیدن خط یا علامت گذاری، نواحی ای را که باید عمل شود مشخص میکنند ( در حین عمل،  نحوه خوابیدن شما، تورم و مایعاتی که در تکنیک های تورمی به کار می رود سبب می شوند که نیمرخ این نواحی تغییر کند).

اگر جراحتان از تکنیک های تورمی به کار برد نواحی ای که باید مکش در آنها انجام شود ابتدا پر از مایع می‌کنند. این مایع سبب بی حس شدن ناحیه، انقباض شریانها، و متورم شدن سلولهای چربی میشود. وقتی که ناحیه کش امد،  کانولی به اندازه مناسب را از برش های کوچکی که در محل های دقیق زده شده است داخل می کنند. وقتی کانول به زیر سطح پوست رفت و وارد ناحیه ذخیره چربی موضعی شد، حرکت کنترل شده به جلو و عقب چربیهای زیر پوست را آزاد می‌کند و میمکد تا به آن ناحیه شکل جدیدی داده شود.

 

لیپوساکشن , پیکرتراشی

 آنچه پس از عمل  پیکرتراشی در انتظار من است

 عمل سنتی مکش چربی و لیپوساکشن را با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با داروهای خواب‌آور انجام میدهند. در تکنیک های تورمی از مواد بی حسی موضعی استفاده می شود که برای راحتی بیشتر شما داروهای خواب‌آور خوراکی یا وریدی به آنها اضافه می‌شود. بی حسی موضعی به تنهایی احتمالا در موارد محدودتر مناسب است. این عمل، اگر نخواهید حجم زیادی از چربی را خارج کنید احتمالا به صورت سرپایی در مطب، مرکز جراحی یا اتاق عمل بیمارستان انجام می گیرد.

 بعد از عمل در نواحی ای که مکش در آنها انجام شده است، احساس ناراحتی و کوفتگی خواهید کرد و این نواحی کبود خواهد شد. در ساعات پس از جراحی که به تدریج تاثیر داروی بیهوشی از بین می‌رود و فرآیند التیام آغاز می شود ممکن است احساس ناراحتی و درد تا حدودی بیشتر شود. معمولا داروهای خوراکی برای کنترل درد کافی است.

لیپوساکشن , پیکرتراشی

اگر عمل لیپوماتیک با کمک اولتراسون انجام شده باشد، ممکن است لوله های کوچک و باریکی را در برش ها بگذارند تا هر مایع اضافی را که احتمالا جمع می شود خارج کند. ممکن است بدنتان را در باند های لاستیکی بپیچند و لباسی فشاری به شما بپوشانند تا کمک کند پوستان جمع شود و به اندازه اندامی که تازه کوچک تر شده است منطبق شود. برش های جراحی بسته به نظر جراحتان ممکن است بخیه بخورند یا نه. در اغلب موارد برای هر زخم یک یا دو بخیه کافی است. به دلیل میزان تورم و بانداژها بعید است بتوانید نتایج را فورا ببینید.

 لازم است دوستی بالغ و مسئول، یکی از اعضای خانواده یا یک پرستار دست کم در ۲۴ ساعت پس از جراحی در کنار شما باشد. به شما توصیه می شود بلافاصله پس از جراحی راه بیفتید تا جلوی لخته شدن خون را بگیرید. تشویق می شود که در زودترین زمان ممکن فعالیت سبک روزانه خود را شروع کنید و به محض اینکه جراحتان اجازه داد لباس فشاری یا باندهای کشی را درآورید، میتوانید دوش بگیرید شلوارک های دوچرخه سواری یا سایر لباس های زیر چسبان پس از درآوردن لباس فشاری یا بانداژ کشی کمکتان می‌کند تا بهتر حرکت کنید. جراح تان به شما خواهد گفت که چه زمانی می توانید برنامه نرمش سنگین تری از سر بگیرید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل سینه

 پیکر تراشی , بهترین جراح پیکرتراشی

 

نحوه عمل ساکشن چربی 

در شروع عمل تخلیه چربی، ترکیبی از سرم و بعضی از داروها در منطقه موردنظر تزریق می شوند. این مایع، استریل، ترکیبی از آب و نمک، یک بی حس کننده برای کاهش درد، و دارویی که باعث تنگ شدن عروق میشه تزریق می شود.  که باعث سفت تر شدن بافت و کاهش خونریزی و  کنترل درد بعد از جراحی می شود همچنین احیاء مایع را برای بیمار فراهم می کند.

سپس برش هایی به اندازه 3-2 میلی مترایجاد می شود و میله ای باریک به نام کانولا برای مکش چربی های بدن استفاده می شود. حرکت کنترل شده به جلو و عقب چربیهای زیر پوست را آزاد می‌کند و میمکد تا به آن ناحیه شکل جدیدی داده شود.

مدت زمان عمل پیکرتراشی به روش لیپوساکش  یک تا چهار ساعت بستگی به حجم چربی که از بدن خارج می شود دارد.

 

در چه مواردی عمل لیپوساکشن امکان پذیر نیست؟

 

در صورتی که چربی در داخل احشاء شکم تجمع داشته باشد امکان انجام لیپوساکشن نیست و تنها راه حل شما ورزش، رژیم و یا عمل های لاغری مانند اسلیو معده و بای پس معده است. چون چربی ها در مجاورت بافت های حیاتی بدن مانند معده و روده تجمع یافته و امکان تخلیه بی خطر وجود ندارد.

لیپوساکشن پشت , لیپوساکشن ران

افرادی که توده شاخص بدنی یا BMI آنها ۳۵ یا بالاتر می باشند برای این عمل مناسب نمی باشند این افراد می توانند برای لاغری و کاهش وزن از سایر روش ها مانند بای پس معده یا اسلیو معده استفاده کنند.

در هر جراحی لیپوساکشن نمی توان بیشتر از 6 لیتر چربی راخارج کرد و در صورتی که چربی بیشتری باید خارج شود باید در طی چند جلسه این کار را انجام دهد.

 

در خانم هایی که زایمان داشته اند یا افرادی که به طور ناگهانی کاهش یا افزایش وزن داشته اند پوست شل و افتاده مشاهده می شود.. این افراد به تنهایی با لیپوساکشن چربی های تخلیه می شود. اما برای اصلاح پوست افتاده باید عمل شکم (تامی تاک) ، لیفت باسن، لیفت بازو ، لیفت سینه، لیفت بدن و ... انجام دهند .

عمل لیپوساکشن

 

 

عوارض لیپوساکش

این عمل اگر در مرکز مجهز با رعایت اصول علمی شود، عمل کم عارضه ای است. با رعایت استانداردهای علمی و انجام عمل لیپو توسط پزشکان متخصص احتمال  آمبولی چربی بسیار ناچیز است و در صورت بروز آمبولی چربی با مراقبت ویژه برطرف می شود.

خونریزی، عفونت و واکنش به بیهوشی اصلی ترین خطراتی هستند که عمل خارج کردن چربی می تواند به همراه داشته باشد. اما با این حال، احتمال بروز عوارض به مهارت و دانش جراح بستگی دارد. از دیگر عوارض جراحی لیپوساکشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کبودی، التهاب، بی حسی موقتی، واکنش های آلرژیک به داروها، ناهنجاری های پوستی (اگر چربی نامنظم برداشته شده باشد، ممکن است برآمدگی های بر روی پوست ایجاد شود)،لخته شدن خون، مشکلات قلبی و کلیوی.

 لیپوساکشن بازو

 سوالات متداول

آیا نتیجه عمل لیپوساکشن دائمی است؟

گر بعد از لیپوساکشن شکم  یا هر نقطه دیگر پرخوری کنید ،  نواحی لیپوساکشن شده چاق نخواهد شد. اما در قسمت های دیگر بدن که چربی وجود دارد مانند باسن ، ران، بازو، سینه و ... سلول های چربی وجود دارد تجمع چربی اتفاق می افتد . و اگر حتی چربی های کل بدن را خارج کنید و همچنان به پر خوری ادامه دهید این چربی ها اطراف قلب جمع می شوند که خطرناک است.

بعد از عمل لیپوساکشن چی بخوریم؟

استفاده از مواد فیبردار تاثیر به سزایی در پیشگیری از یبوست دارد بنابراین توصیه می شود برای اینکه پس از لیپوساکشن به یبوست مبتلا نشوید از رژیم غذایی پر فیبر استفاده نمایید.

 همچنین نوشیدن مایعات به کاهش تپش قلب و احساس ضعف و سرگیجه کمک بسزایی می نماید.

لیپو شکم