جراحی زیبایی واژن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

جراحی های زیبایی واژن عبارتند از :

تنگ کردن واژن:

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با  واژینوپلاستی برای تنگ کردن کانال داخلی واژن انجام میگیرد که متداولترین نوع از دسته جراحی زیبایی واژن میباشد.

تنگ کردن واژن با روش پرینورافی

در  تنگ کردن واژن با روش پرینورافی عضلات ورودی واژن تقویت و سفت میشوند. و اندازه باز شدن واژن را کمتر میکنند که موجب تماس بیشتر در حین رابطه جنسی میشود

برا حصول نتیجه بهتر از تنگ کردن واژن  میتوان هر دو این جراحی ها را همزمان انجام داد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : لیفت بدن  

تنگ کردن واژن با نخ و تنگ کردن واژن با لیزر نیز انجام میشود که این  دو روش به ماندگاری واژینوپلاستی و پرینورافی نیست. ولی گاها بعلت بیماری ها و مشکلات جانبی و نیز افزایش سن ممکن است پزشک متخصص تنگ کردن واژن با جراحی را پیشنهاد نکند.

 

زیبایی واژن با تزریق ژل یا چربی به واژن:

به منظور جوانسازی و زیبایی واژن  انجام میگیرد تزریق چربی به لب های بیرونی واژن باعث رفع چین  و چروک، روشن شدن پوست

تزریق ژل نیز نتایج مشابه تزریق چربی را دارد. ژل را نیز میتوان با ماندگاری 1 سال یا ماندگاری بالای 5 سال استفاده کرد که ژل های از جنس سیلیکون با ماندگاری بالا مورد تایید وزارت بهداشت نمیباشد.

 

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی برای زیباسازی ظاهری واژن از جمله کوچک کردن لب های  درونی و بیرونی واژن انجام میشود.

 در ادامه به بررسی تنگ کردن واژن می پردازیم:

 

جراحی زیبایی واژن - تنگ گردن واژن

در واقع هر گونه عملی که به منظور زیبا سازی ناحیه تناسلی زنانه انجام میشود واژینوپلاستی اطلاق می شود ولی معمول ترین جراحی در حوزه جراحی زیبایی واژن جراحی تنگ کردن واژن است و بطور معمول برای تنگ کردن واژن از واژه واژینوپلاستی استفاده میشود.

تنگ کردن واژن مزایای بسیاری دارد که از مهمترین آنها به بهبود کیفیت روابط جنسی و همچنین کمک به کنترل ادرار در خانم ها اشاره کرد.

 

 شاید دوست داشته باشید بخوانید : جراحی شکم

 

علت های اصلی شل شدن عضلات دیواره واژن چیست؟

از مهمترین دلایل شل شدن عضلات دیواره واژن و نیاز به جراحی تنگ کردن واژن میتوان به زایمان های طبیعی متعدد، افزایش سن، عدم تناسب آلت تناسلی شریک جنسی، وراثت و کاهش وزن شدید نام برد.

فواید تنگ کردن واژن در جراحی زیبایی واژن

در فرایند تنگ کردن واژن عضلات واژن با نزدیک کردن عضلات به هم سفت میشوند و پوست شل شده و اضافه را برمیداردند و ظاهری جوانتر به  واژن میدهند در نتیجه تنگ کردن واژن تماس طی رابطه جنسی بیشتر شده و لذت و کیفیت رابطه جنسی در فرد و  شریک جنسی به شدت افزایش میابد.

 

قبل از انجام تنگ کردن واژن چه اقداماتی را باید انجام دهیم

توجه داشته باشید قبل از جراحی هر گونه مشکل و بیماری در ناحیه تناسلی مانند زگیل تناسلی یا عفونت داشته باشید را حتما درمان کنید چون تنگ کردن واژن به عنوان جراحی زیبایی واژن باعث گسترش بیشتر مشکلات قبلی شما میگردد.

قبل از تنگ کردن واژن باید تست پاپ اسمیر باید انجام شود و همچنین یک آزمایش خون برای بررسی  انعقاد خون و میزان گلبول های قرمز و سفید ضروری است. در صورتی که سیگار میکشید حداقل  یک ماه و نیم قبل از جراحی و طی دوران نقاهت مصرف سیگار را کنار بگذارید تا سیستم ایمنی بدن تقویت گردد. تا یک هفته از کار، وزرش و فعالیت سنگین خودداری کنید.

 

 شاید دوست داشته باشید بخوانید : عمل بینی

 

بعد از جراحی تنگ کردن واژن چه شرایطی خواهیم داشت؟

تنگ کردن واژن یک جراحی بسیار کم عوارض در حوزه جراحی زیبایی واژن است. در صورتی که در دوران نقاهت موازین بهداشتی را رعایت کنید احتمال عفونت بسیار پایین است و دوران نقاهت کوتاه و تقریبا بی دردی را خواهید گذراند. در صورت سلامت اولیه بیمار احتمال خونریزی و لخته خونی نیز بسیار پایین است. گاهی بعد از تنگ کردن واژن برای مدتی دچار خشکی واژن میشوید که با گذر زمان حل میشود. ولی در صورتی که یائسه باشید ممکن است این خشکی ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید که میزان تنگ شدن واژن به تشخیص پزشک متخصص شماست و ممکن است بنا به اشتباه پزشک واژن یا بسیار تنگ شود و موجب درد و ناراحتی شما در هنگام رابطه جنسی شود و یا اینکه به مقدار لازم تنگ نشود و شما نتیجه مطلوب را از انجام تنگ کردن واژن نگیرید.

تنگ کردن واژن جراحی ای در نواحی داخلی بدن است بنابراین مراقبت در دوران نقاهت از اهمیت بالاتری برخوردار است . رعایت بهداشت و شستشوی آب و صابون بصورت مرتب بسیار مهم است

تمامی کبودی ها و تورم ها طی یک هفته یا حداکثر دو هفته از بین خواهد رفت. تا 6 هفته روابط جنسی نباید داشته باشید

اگر قصد بارداری و زایمان طبیعی دارید توصیه میشود جراحی های تنگ کردن واژن را به بعد از زایمان طبیعی موکول کنید

Comments powered by CComment